3 Kıtalık Anne Şiiri, Üç Kıtalık Anne Şiirleri

3 Kıtalık Anne Şiiri, Üç Kıtalık Anne Şiirleri
0
21

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
44
Coin
256,937
3 Kıtalık Anne Şiirleri
Anam

Sen yoksun,martılar uçmuyor anam
Tek bir kul kapımı açmıyor anam
Yıllanmış şaraba döndü gözyaşım
Kimseler bir yudum içmiyor anam

Talihim olsaydı doğmazdım anam
Çorak gönüllerde solmazdım anam
Gözlerin zamansız kapanmasaydı
Böyle tek başıma kalmazdım anam

Kabrinde bırakıp gidemiyorum
Hoşça kal,elveda diyemiyorum
Bu nasıl ayrılık bilemiyorum
Ne olur yanına al canım anam

Tuncer Önal

ANNEM

Bağım olsa, bahçem olsa
İpek kumaş bohçam olsa,
Sabah olsa, akşam olsa
Annem gitmese yanımdan

Her zaman baksam yüzüne,
Uyurum yatsam dizine.
Rastlamadım kem sözüne
Sesi çıkmaz kulağımdan.

Bir sözünü iki etmem.
Canımı verir incitmem
Annemsiz cennete gitmem
Onu severim canımdan

İbrahim Şimşek

ANNE SEVGİSİ

Sıcağın sinmiş bana,
Seni severim ana.

Sensin bana can veren,
Sensin bana kan veren.

Küçükken yudum yudum,
Sütlerinle uyudum.

Kulağıma ninniler,
Neler söyledin, neler.

Beni büyüttün ana,
Beni yürüttün ana.

M.Necati ÖNGAY

Similar threads

Anneler günü Şiirleri 3 Kıtalık Üç Kıtalık Anne Şiirleri ANNE Annemi ben çok severim, Melek annem, güzel annem, Üzülmesin sakın derim Melek annem, güzel annem. İyi doğru sözler onda, Şefkat dolu gözler onda, Sevgi, ışık var yolunda, Melek annem, güzel annem. Anne yüzü ne asil yüz, Anne...
Cevaplar
0
Görüntüleme
32
Anneler Günü İle İlgili Şiirler Anne İçin Şiirler Anneler Günü Şiir En Güzel Anne Şiirleri ANNELER GÜNÜ Anneme ve bütün annelere Nasıl hatırlamam anacığım nasıl Kaç geceler bana ninni söylerdi Hasta olunca oydu başucumda bekleyen Biraz yorulmayayım, üzülmeyeyim, hemen Alır kucağına...
Cevaplar
0
Görüntüleme
39
En güzel anneler şiirleri - En Güzel Anneler Günü şiirler Anneler için şiir Anne şiileri Anneler Günü Şiirleri Anne Sevgisi Sıcağın sinmiş bana, Seni severim ana. Sensin bana can veren, Sensin bana kan veren. Küçükken yudum yudum, Sütlerinle uyudum. Kulağıma ninniler, Neler söyledin, neler...
Cevaplar
0
Görüntüleme
36
Anneler Günü Şiirleri, En Güzel Anneler Günü İçin Şiirler, Anneme Mektup Ben bu gurbete ile düştüm düşeli, Her gün biraz daha süzülmekteyim. Her gece, içinde mermer döşeli, Bir soğuk yatakta büzülmekteyim. Böylece bir lâhza kaldığım zaman, Geceyi koynuma aldığım zaman, Gözlerim kapanıp...
Cevaplar
0
Görüntüleme
48
Anneler Günü Şiirleri Anne Sevgisi Sıcağın sinmiş bana, Seni severim ana. Sensin bana can veren, Sensin bana kan veren. Küçükken yudum yudum, Sütlerinle uyudum. Kulağıma ninniler, Neler söyledin, neler. Beni büyüttün ana, Beni yürüttün ana. M.Necati ÖNGAY
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
Üst Alt