Son konular

Acık Rejim Nedir

Konuyu Yükselt

Similar threads

• Soru
Parlamenter demokrasi ne demek? Parlamenter sistem veya parlamentarizm, yürütme organının yasama organının denetiminde olduğu demokratik bir yönetim sistemidir. Parlamenter sistemde devlet başkanı genellikle hükûmet başkanından başka bir kişidir. Parlamenter sistemi hangi ülkelerde var...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Ataturk'un Cumhuriyet Anlayışı imagesataturkuncumhuriyetanlayisi5ad6bcad2d13a Ataturk’un ilkelerinden biri olan Cumhuriyetcilik devlet idaresinde milli egemenliği, milli iradeyi ve hur secimi esas kabul eden ilkenin adıdır Bu ilkenin yonetim bicimi ve siyasal rejim olarak ifadesi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
20
  • Soru
En Yeni Diyetler Ve Zayıflama Onerileri nelerdir rejim diyet nasıl yapılır Cevap: Diyet onerileri Rejim Nasıl yapılır? Ağırlığınızı, boy uzunluğunuzun karesine bolun ve bu oranın 20249 olmasına ozen gosterin Kısa surede kilo kaybını sağladığı one surulen ve pek cok yan etkisi bulunan ceşitli...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Meşrutiyeti hangi devletler kullanmıştır? Cevap: Meşrutiyeti hangi devletler kullanmıştır? Meşrutiyet veya Parlamenter Monarşi (İng: constitutional monarchy), hukumdarın yetkilerinin anayasa ve halkoyuyla secilen meclis tarafından kısıtlandığı yonetim bicimine denir Meşrutiyet, bir hukumdarın...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Başkanlık rejimi ile parlamenter rejim arasındaki temel farklılık, yetki ve sorumluluk dağılımında yatar. Başkanlık rejiminde, başkan yürütme gücünü elinde bulundururken, parlamenter rejimde bu güç hükümete aittir. Başkanlık rejiminde, başkan doğrudan halk tarafından seçilir ve bağımsız bir...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
Üst Alt