Son konular

Afet Eğitiminde Örgün Ve Yaygın Eğitimin Yeri

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Afet Eğitiminde Örgün Ve Yaygın Eğitimin Yeri
Afet Eğitiminde Örgün Ve Yaygın Eğitimin Yeri, Görevleri, Sorumlulukları

Doğal afetlerin etkisini azaltmak, kayıpları en aza indirmek toplumun her ferdinin ve her kesimin bilinçli ve etkin katılımı ile olacaktır. Deprem konusunda halkın bilinçlendirilmesi, eğitimin tüm öğelerinin seferber edilmesiyle mümkündür.

Afet Eğitimi;

- Örgün Eğitim Sistemi

- Yaygın Eğitim Sistemi

- Hizmet İçi Eğitim

- Meslek İçi Eğitim

- Halk Eğitimi

Örgün Eğitim Sistemi İçinde Afet Eğitimi

- Okul Öncesi Afet Eğitimi

- İlk Öğretim

- Orta Öğretim

Yaygın Eğitim Sistemi İçinde Afet Eğitimi

Halk eğitiminin nasıl ve nerede yapılacağı, hangi metot ve yolla kimin tarafından verileceği, ilgili kurum ve kuruluşlarca kararlaştırılıp plan ve programlar hazırlanmalıdır. Bu kuruluşlar;

- Milli Eğitim Bakanlığı,

- Görsel ve yazılı kitle iletişim kuruluşları,

- Sivil toplum örgütleridir.

Kalfalık, Ustalık ve Taşeronluk Temiz Belgesi

- İşverenlerce yaptırılan iş tarif edilerek yapılan anlaşmalara uygun olarak işin fen ve sanat kurallarına, ahlaki değerlere uygun olarak tamamlandığı ve çalışmalar sırasında verilen işi zamanında tamamlandığını belirten belgedir.

Similar threads

• Soru
Örgün öğretim nedir? Örgün öğretim ne demek? Sorusunun cevabı oldukça basittir. Örgün öğretim, öğrencilerin okulda belirli saatlerde ders almasıdır. Bu eğitim modelinde öğrenciler, öğretmenler tarafından belirlenen müfredatı takip ederler. Öğrenciler, sınıfta ya da laboratuvarlarda derslerini...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Resmi ve özel örgün eğitim ne demek? Bu terimler, Türkiye’de eğitim sistemini tanımlamak için kullanılır. Resmi eğitim, devlet okullarında verilen eğitimi ifade ederken, özel eğitim ise özel okullarda sunulan eğitime atıfta bulunur. Örgün eğitim, belirli bir programa göre düzenlenmiş ve belli...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Sevdiklerinle paylaşmayı unutma ! Örgün ve yaygın öğretim nedir? Örgün öğretim, resmi okullarda yapılan eğitim sistemidir. Yaygın öğretim ise, uzaktan eğitim yoluyla gerçekleştirilen eğitim anlamına gelir. Örgün öğretimde, öğrenciler belirli bir program ve müfredat doğrultusunda derslere...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Sevdiklerinle paylaşmayı unutma ! Aynı Anda Açık ve Örgün Eğitim Okunur Mu? sorusu, eğitim alanında önemli bir tartışma konusudur. Aynı anda hem açık hem de örgün eğitim almanın mümkün olup olmadığı merak edilmektedir. Bu konuda öğrenciler ve eğitimciler arasında farklı görüşler bulunmaktadır...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Sevdiklerinle paylaşmayı unutma ! Örgün Eğitim Sistemi Ne Demek? Örgün eğitim sistemi, resmi okullarda verilen düzenli eğitimi ifade eder. Bu sistemde, okul öğrencileri, öğretmenler tarafından belirlenen ders programları doğrultusunda eğitim alır. Öğrenciler, dersliklerde düzenli olarak derslere...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
Üst Alt