Son konular

Ahmet Arif'in Eserleri Nelerdir

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Ahmet Arif Eserleri

Ahmet Arif Eserleri Nelerdir

Ahmed Arif 21 Nisan 1927 Diyarbakır doğumludur Kürt kökenli şair ve gazetecidir..

Ahmet Arif'in Şiir kitapları

Hasretinden Prangalar Eskittim.

Yurdum Benim Şahdamarım

Hasretinden Prangalar Eskittim

Ahmet Arif Şiirleri

Akşam Erken İner Mahpushaneye

Anadolu
Ay Karanlık
Bu Zindan Bu Kırgın Bu Can Pazarı
Diyarbekir Kalesinden notlar ve Adiloş Bebenin Ninnisi
Hani Kurşun Sıksan Geçmez Geceden
Hasretinden Prangalar Eskittim
İçerde
Kara
Karanfil Sokağı
Leylim Leylim
Merhaba
Otuz Üç Kurşun
Sevdan Beni
Suskun
Unutamadığım
Uy Havar!
Vay Kurban
Yalnız Değiliz

Similar threads

• Soru
Ahmet Arif Eserleri Ahmet Arif Eserleri Nelerdir Ahmed Arif 21 Nisan 1927 Diyarbakır doğumludur Kürt kökenli şair ve gazetecidir.. Ahmet Arif'in Şiir kitapları Hasretinden Prangalar Eskittim. Yurdum Benim Şahdamarım Hasretinden Prangalar Eskittim Ahmet Arif Şiirleri Akşam Erken İner...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
Ahmed Arif hakkında bilgi Ahmed Arif hayatı Ahmed Arif biyografisi Ahmed Arif şiirleri Ahmed Arif 1927 yılında Diyarbakır'da doğdu, 2 Haziran 1991'de Ankara'da yaşamını yitirdi. Ortaöğrenimini Diyarbakır Lisesi'nde tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Felsefe Bölümü...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Sevdiklerinle paylaşmayı unutma ! Ahmet Arif Hasretinden Prangalar Eskittim Kaç Sayfa? başlığı için 100 kelime paragraf oluşturun, paragrafın %40’ı Ahmet Arif Hasretinden Prangalar Eskittim Kaç Sayfa? ile ilgili anahtar kelimeler içermelidir. Anahtar kelimeleri html formatında kalın olarak...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
Sevdiklerinle paylaşmayı unutma ! Ahmet Arifʼin Eserleri Nelerdir? Ahmet Arifʼin şiirleri, romanları, hikayeleri ve denemeleri ünlüdür. Ahmet Arifʼin şiirleri Türk edebiyatında önemli bir yere sahiptir. Şiirlerinde doğa, aşk, özgürlük gibi temaları işler. Ahmet Arifʼin romanları ise toplumsal...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
Sevdiklerinle paylaşmayı unutma ! Ahmet Arif Kimdir Kısaca Hayatı? Ahmet Arif, Türk şair, yazar ve siyasetçidir. 1927 yılında Diyarbakır’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu oldu. Şiirlerinde aşk, doğa ve toplumsal sorunlar gibi konuları işledi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
Üst Alt