Son konular

Aile Planlaması Ne Demektir?

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Aile Planlaması Anlamı
Aile Planlaması Ne Demek
Aile Planlaması Hakkında Bilgi

Aile Planlaması Nedir?
Aile planlaması, temel kavram olarak ailelerin bilinçli ve sorumluluk taşıyarak, istedikleri zaman, bakabilecekleri, yetiştirebilecekleri sayıda çocuk sahibi olmalarıdır.

Similar threads

• Soru
Doğum Kontrol Yöntemleri Nelerdir - Doğum Kontrol Yöntemleri Hakkında Bilgi Aile Planlaması Doğum Sonrası Korunma Doğum Kontrol Hapları (OKS) Sadece Progesteron İçeren Haplar (Minipill) Spiral (Rahim içi Araç) Doğum Kontrol İğneleri Tüplerin Bağlanması (BTL) Prezervatif (Kondom) Derialtı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Aile planlaması hedefleri nelerdir? Aile planlaması, aile sağlığı, doğum kontrolü, gebelik önleme ve çocuk sayısının kontrolü gibi konuları içerir. Aile planlaması, çiftlerin istedikleri zamanda çocuk sahibi olmalarını sağlar. Bu sayede, aileler finansal ve duygusal olarak daha istikrarlı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
Yıllar önce Japonya’dan gelen toplum bilimcisi bir profesör, Van’ın bir köyünde 15 çocuklu bir aile ile tanıştığında şok geçirmiş ve “beni yalnız bırakın, kısa süreli depresyon geçiriyorum”dedikten sonra, bir odaya 15 dakika kendini kapatmıştı. Biliyorum ki aynı profesör, birkaç köyü daha gezse...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Aile planlamasının etkileri nelerdir? Aile planlaması, birçok aileyi olumlu yönde etkilemektedir. Aile planlaması, ailelerin ekonomik durumlarına katkı sağlar ve çocukların daha iyi bir yaşam kalitesine sahip olmasını sağlar. Ailelerin sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştırır ve doğum...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
  • Soru
Aile Planlaması Nedir Ne İşe Yarar? Aile planlaması, çiftlerin doğurganlık süreçlerini düzenlemelerine yardımcı olan bir yöntemdir. Aile planlaması yöntemleri, istenmeyen gebelikleri önlemek ve çiftlerin çocuk sahibi olma zamanını kontrol etmelerine yardımcı olur. Aile planlaması, doğum...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
Üst Alt