Son konular

Akbucak Köyü Pazar Rize

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Pazar Akbucak Köyü - Akbucak Köyü Resimleri - Akbucak Köyü Hakkında - Akbucak Köyü Tanıtım

Akbucak, Rize ilinin Pazar ilçesine bağlı bir köydür.

İlçe: PAZAR - İl: RİZE

Köy Muhtarı: TURGUT HACIOSMANOĞLU

Demografik Bilgiler:

Nüfusu:
2000
500

1997
300

İle Uzaklığı: 55 km

İlçeye Uzaklığı: 12 km

Rakım: 500 m

Coğrafya

Rize iline 55 km, Pazar ilçesine 17 km uzaklıktadır

İklim

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Nüfus

Yıllara göre köy nüfus verileri
2009 165
2007
2000 500
1997 300

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

2004 - Turgut Hacıosmanoğlu
1999 - turguthacıosmanoğlu
1994 - mustafa bılıcı
1989 - etem bılıcı
1984 -

Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu yoktur fakat taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yolulun yarısı beton yarısı sıtabılıze yoldur

Köyünüze Aitbilgi ve Resimleri Bu konu altında paylaşabilirsiniz

Similar threads

• Soru
Rize İli Köyleri - Yamaçdere Köyü Ardeşen- Yamaçdere Köyü Hakkında Bilgiler - Yamaçdere Köyü Resimleri Rize Bilgiler Nüfus 524 (2000) Koordinatlar Posta Kodu 53400 Alan Kodu 0464 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Rize İlçe Ardeşen Yamaçdere, Rize ilinin Ardeşen ilçesine bağlı bir...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Samsun İli Köyleri -Akbucak KöyüHakkında - Akbucak Köyü Tanıtımı - Akbucak Köyü Resimleri Köy Muhtarı: HALİL GÜNER Muhtarlık Erişim Bilgileri: Telefon: 0 362 876 61 36 Cep Telefonu: 0 533 733 88 13 Demografik Bilgiler: Nüfusu: 2000 1011 1997 979 İle Uzaklığı: 60 km İlçeye Uzaklığı: 12 km...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Terme Kuşçulu Köyü - Kuşçulu Köyü Hakkında - Kuşçulu Köyü Tanıtımı - Kuşçulu Köyü Resimleri Tarihi Köyün adı köyde bulunan göle eskiden birçok kuş bulunmasın dan dolayı almış Kültür Düğünlerde Mevlut okumak adettir. Tanınmış yimekleri; pancar dolması, pancar çorbası ve yoğurt çorbası...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Pazar Aktepe Köyü - Aktepe Köyü Resimleri - Aktepe Köyü Hakkında - Aktepe Köyü Tanıtım Aktepe, Rize ilinin Pazar ilçesine bağlı bir köydür. İlçe: PAZAR - İl: RİZE Demografik Bilgiler: Nüfusu: 2000 202 1997 181 İle Uzaklığı: 42 km İlçeye Uzaklığı: 5 km Rakım: 300 m Coğrafya...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Pazar Aktaş Köyü -Aktaş Köyü Resimleri - Aktaş Köyü Hakkında - Aktaş Köyü Tanıtım Aktaş, Rize ilinin Pazar ilçesine bir köydür. Nüfusunun tamamı Laz'dır. Köy, Tzaleni Çoi (Aşağı Mahalle), Jileni Çoi (Yukarı Mahalle) ve İndra adlı mahallelere ayrılır . Asıl adı Xunar'dır. İlçe: PAZAR - İl...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
Üst Alt