Son konular

Akmescit Köyü Pazar Rize

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Pazar Akmescit Köyü - Akmescit Köyü Resimleri - Akmescit Köyü Hakkında - Akmescit Köyü Tanıtım

Akmescit, Rize ilinin Pazar ilçesine bağlı bir köydür.

İlçe: PAZAR - İl: RİZE

Demografik Bilgiler:

Nüfusu:
2000
600

1997
485

İle Uzaklığı: 39 km

İlçeye Uzaklığı: 4 km

Rakım: 250 m

Coğrafya

Rize iline 39 km, Pazar ilçesine 4 km uzaklıktadır.

İklim

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Nüfus

Yıllara göre köy nüfus verileri
2007
2000 600
1997 485

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu yoktur fakat taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

Köyünüze Aitbilgi ve Resimleri Bu konu altında paylaşabilirsiniz

Similar threads

• Soru
Kastamonu İli Köyleri -Akmescit Köyü Devrekani - Akmescit Köyü Hakkında - Akmescit Köyü Tanıtımı - Akmescit Köyü Resimleri Bilgiler Nüfus 240 [1] (2000) Koordinatlar Posta Kodu 37700 Alan Kodu 0366 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Kastamonu İlçe Devrekani Akmescit, Kastamonu...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
akmescit köyü bilgileri - akmescit köyü tanıtım - akmescit köyü resimleri Akmescit, Aydın ilinin Koçarlı ilçesine bağlı bir köydür. Tarihçe Köy çok eskiden Karakilise Köyü olarak bilinmekte iken Türkler'in Anadolu'ya yerleşmesinden sonra Akkoyunlu yörüklerinden Müslüman bir boyun köye...
Cevaplar
0
Görüntüleme
16
  • Soru
Pazar Akbucak Köyü - Akbucak Köyü Resimleri - Akbucak Köyü Hakkında - Akbucak Köyü Tanıtım Akbucak, Rize ilinin Pazar ilçesine bağlı bir köydür. İlçe: PAZAR - İl: RİZE Köy Muhtarı: TURGUT HACIOSMANOĞLU Demografik Bilgiler: Nüfusu: 2000 500 1997 300 İle Uzaklığı: 55 km İlçeye...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Pazar Aktepe Köyü - Aktepe Köyü Resimleri - Aktepe Köyü Hakkında - Aktepe Köyü Tanıtım Aktepe, Rize ilinin Pazar ilçesine bağlı bir köydür. İlçe: PAZAR - İl: RİZE Demografik Bilgiler: Nüfusu: 2000 202 1997 181 İle Uzaklığı: 42 km İlçeye Uzaklığı: 5 km Rakım: 300 m Coğrafya...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Pazar Aktaş Köyü -Aktaş Köyü Resimleri - Aktaş Köyü Hakkında - Aktaş Köyü Tanıtım Aktaş, Rize ilinin Pazar ilçesine bir köydür. Nüfusunun tamamı Laz'dır. Köy, Tzaleni Çoi (Aşağı Mahalle), Jileni Çoi (Yukarı Mahalle) ve İndra adlı mahallelere ayrılır . Asıl adı Xunar'dır. İlçe: PAZAR - İl...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
Üst Alt