Son konular

Aktepe Köyü Pazar Rize

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Pazar Aktepe Köyü - Aktepe Köyü Resimleri - Aktepe Köyü Hakkında - Aktepe Köyü Tanıtım

Aktepe, Rize ilinin Pazar ilçesine bağlı bir köydür.

İlçe: PAZAR - İl: RİZE

Demografik Bilgiler:

Nüfusu:
2000
202

1997
181

İle Uzaklığı: 42 km

İlçeye Uzaklığı: 5 km

Rakım: 300 m

Coğrafya

Rize iline 42 km, Pazar ilçesine 5 km uzaklıktadır.

İklim

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Nüfus

Yıllara göre köy nüfus verileri
2007
2000 202
1997 181

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

Altyapı bilgileri

Köyde ilköğretim okulu vardır. Köyün içme suyu şebekesi yoktur ancak kanalizasyon şebekesi vardır. Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı vardır ancak sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

Köyünüze Aitbilgi ve Resimleri Bu konu altında paylaşabilirsiniz

Similar threads

• Soru
Mengen Aktepe Köyü - Aktepe Köyü Hakkında - Aktepe Köyü Tanıtımı - Aktepe Köyü Resimleri - Akinek Köyü Tarihi Bir rivayete göre, köyün doğusunda Narzanda, batısındaki Erenlerde, köyün içinde çayır mevkiinde 3 adet türbe vardır. Bu türbelerde ermiş kadınlar sabahları ak bir inek sağarlarmış...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Merkez Aktepe Köyü - Aktepe Köyü Hakkında - Aktepe Köyü Tanıtımı - Aktepe Köyü Resimleri - Bolos Köyü Tarih Köyün eski adı BOLOS tur. Bolos adının Türkçe karşılığı yoktur. Köyün ortasında hititlerden kalma bir tepe vardır. burasının hititlerin yazı tabletlerinde ismi geçen fakat hala yeri...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Pazar Akmescit Köyü - Akmescit Köyü Resimleri - Akmescit Köyü Hakkında - Akmescit Köyü Tanıtım Akmescit, Rize ilinin Pazar ilçesine bağlı bir köydür. İlçe: PAZAR - İl: RİZE Demografik Bilgiler: Nüfusu: 2000 600 1997 485 İle Uzaklığı: 39 km İlçeye Uzaklığı: 4 km Rakım: 250 m...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Pazar Akbucak Köyü - Akbucak Köyü Resimleri - Akbucak Köyü Hakkında - Akbucak Köyü Tanıtım Akbucak, Rize ilinin Pazar ilçesine bağlı bir köydür. İlçe: PAZAR - İl: RİZE Köy Muhtarı: TURGUT HACIOSMANOĞLU Demografik Bilgiler: Nüfusu: 2000 500 1997 300 İle Uzaklığı: 55 km İlçeye...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Osmancık Seki Köyü - Seki Köyü Hakkında - Seki Köyü Tanıtımı - Seki Köyü Resimleri İlçe: OSMANCIK İl: ÇORUM Köy Muhtarı: SEFER DANACI Muhtarlık Erişim Bilgileri: Telefon: 0(364)6282227 Demografik Bilgiler: Nüfusu: 2000 179 1997 150 İle Uzaklığı: 80 km İlçeye Uzaklığı: 19 km...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
Üst Alt