Son konular

Alfabe Duası

Konuyu Yükselt

zeberus1234

Yeni Üye
Tepkime
9
Coin
2
imagesalfabeduasi5ad2c9bf2d0dd

ALFABE DUASI

KUCUK BİR COBAN bir Cuma gunu koyunları guduyordu ki, ezanın sesini duydu Uzaktan, koy ahalisinin birer ikişer camiye doğru yol aldığını gorunce:

Ben de Rabbime yonelmeliyim? Ama Ona ne diyeceğim, nasıl ibadet edeceğim? diye duşunmeye başladı

Kucuk coban namaz kılmayı bilmiyor, ezberinde de ne bir sUre, ne bir dua bulunuyordu

Dizustu yere coktu, Elif, be, te, se diye, duyduğu kadarıyla alfabenin harflerini saymaya başladı Bu duayı birkac defa etti

Oradan gecen bir adam cocuğun sesini duydu ve calılar arasından ona baktı Diz cokmuş, elini acmış, gozleri kapalı bir cocuğun alfabeyi okuduğunu gordu

Cocuğa:

Burada ne yapıyorsun, kucuk? diye seslendi

Cocuk Dua ediyorum efendim dedi

Adam şaşkın bir şekilde:

Nicin alfabeyi okuyorsun? diye sordu

Cocuk cevap verdi:

Hic dua bilmiyorum, efendim Fakat, ALLAH'ın beni korumasını ve koyunlarımı guderken bana yardım etmesini istiyorum O herşeyi bildiğine gore, harfleri yanyana koyar ve ne soylemek istediğimi bilir, diye duşundum

Adam gulumsedi ve:

Kalbini ferah tut dedi

İnanıyorum ki, ALLAH duanı kabul edecektir

Selim Gunduzalp

Similar threads

• Soru
Deniz kenarına oturmuş, gozlerinide ilerdeki bir noktaya dikmişti Belki de bir saattir oylece duruyordu Onun bu hali, alışveriş icin balıkcı sandallarının kıyıya donmesini bekleyen bir ihtiyarın dikkatini cekti Yaşlı adam, seke seke onun yanına gidip: Merhaba delikanlı! dedi Bu gun deniz cok...
Cevaplar
0
Görüntüleme
35
  • Soru
Deniz kenarına oturmuş, gozlerinide ilerdeki bir noktaya dikmişti Belki de bir saattir oylece duruyordu Onun bu hali, alışveriş icin balıkcı sandallarının kıyıya donmesini bekleyen bir ihtiyarın dikkatini cekti Yaşlı adam, seke seke onun yanına gidip: Merhaba delikanlı! dedi Bu gun deniz cok...
Cevaplar
0
Görüntüleme
24
  • Soru
Hazreti Omer radıyallahu anha şoyle anlatıyor: Bedir'de meleklerin yardımı Bedir gununde Allah'ın Resulu muşriklere baktı Onlar bin, Peygamber aleyhisselamın sahabileri ise uc yuz on dokuz kişiden ibaretti Bunun uzerine Peygamber aleyhisselam, kıbleye dondu ve ellerini kaldırıp şoyle dua etmeye...
Cevaplar
0
Görüntüleme
30
  • Soru
HACIM SULTAN Anadolu'da yaşayan buyuk velilerden İsmi Recep'tir Soyu Peygamber efendimize dayandığı rivayet edilir Doğum ve vefat tarihi belli değildir On dorduncu asırda yaşamıştır Hacı Bektaşı Veli'nin yakınlarındandı Hacım Sultan, Bektaşı Veli ile Anadolu'ya, insanlara doğru yolu anlatmak...
Cevaplar
0
Görüntüleme
36
  • Soru
Cocuklarımızı İbadete ve Duaya Nasıl Alıştırabiliriz? Sembollerle duşunme, yani soyut duşunce tam gelişmediği icin cocuklar yedi yaşına kadar herşeye inanırlar Dort yaşındaki bir cocuk icin imkansız diye birşey yoktur, her şey mumkundur Dun gece, sen uyurken, gokten bir yıldız indi; seni opup...
Cevaplar
0
Görüntüleme
28
Üst Alt