Son konular

Ameliyat hizmetleri bolumu nedir

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
ameliyat hizmetleri nedir
ameliyat hizmetleri bolumu hakkında bilgi

ameliyat hizmetleri bolumu

Ameliyathane hizmetleri programında onlisans duzeyinde 2 yıl sureli eğitim
verilmektedir
Eğitim suresince Ameliyathane Teknolojisi, Anatomi, Fizyoloji, Davranış Bilimleri,
Enfeksiyon Hastalıkları, İlkyardım, Terminoloji, Turk Dili, Ataturk İlke ve
İnkılapları Tarihi, Yabancı Dil, Sterilizasyon, Kişilerarası İlişkiler, Cerrahi Hastalıkları Bilgisi, Ameliyathane Uygulamaları, Anesteziye Giriş, Hastane İdaresi, ENF Temel Bilgiler Bilimi dersleri okutulmaktadır
Ayrıca Kamu veya Ozel hastanelerin ameliyathanelerinde I Sınıfta 20 gun, II Sınıfta 40 gun staj yapma zorunluluğu vardır

Mesleğin eğitimine girebilmek icin,
Lise veya dengi okul mezunu olmak,
Meslek liselerinin Yaşlı Hizmetleri, Hasta ve Yaşlı Hizmetleri, Acil Tıp
Teknisyenliği ile İlkyardım ve Acil Bakım Teknisyenliği bolumlerinden mezun
olanlar alanından mezun olanlar Ameliyathane Hizmetleri onlisans programına
sınavsız geciş icin başvurabilirler Ortaoğretim Başarı Puanları, okul turleri,
Mesleki ve Teknik Eğitim Bolgeleri (METEB) ve mezuniyet yılları dikkate
alınarak kontenjan dahilinde yerleştirilebilirler
Eğitimi başarı ile tamamlayanlara onlisans diploması ve Ameliyathane Hizmetleri
Teknikeri unvanı veriliR

Ameliyat hizmetleri Benzer Meslekler;
Cerrahi Teknikeri
Acil Tıp Teknikeri

Similar threads

• Soru
Ameliyat hizmetleri teknikeri dersleri Ameliyathane hizmetleri teknikeri dersleri nelerdir Ameliyathane hizmetleri programında onlisans duzeyinde 2 yıl sureli eğitim verilmektedir Eğitim suresince Ameliyathane Teknolojisi, Anatomi, Fizyoloji, Davranış Bilimleri, Enfeksiyon Hastalıkları...
Cevaplar
0
Görüntüleme
26
  • Soru
ameliyathane hizmetleri dersleri ameliyathane hizmetleri bolumu dersleri Ameliyathane hizmetleri programında onlisans duzeyinde 2 yıl sureli eğitim verilmektedirOn eğitimde başarılı olunması gereken dersler; Matematik,Fizik, Kimya ve Biyoloji Eğitim suresince Ameliyathane Teknolojisi, Anatomi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Anestezi teknikerliği lisans tamamlama Anestezi teknikeri lisans tamamlama hakkında Mesleğin eğitimine girebilmek icin, Lise veya dengi okul mezunu olmak, Meslek liselerinin Anestezi ve Anestezi Teknisyenliği alanlarından mezun olanlar Anestezi onlisans programına sınavsız geciş icin...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
acil tıp teknikerliği taban puanları 2024, acil tıp teknikerliği taban puanları 2024 ygs Acil Tıp Teknisyenliği meslek eğitimine başlayabilmek icin; Sağlık Meslek Liselerine girebilmek icin ilkoğretim okullarının 678 sınıflarında yapılacak olan Seviye Belirleme Sınavlarının (SBS) sonucuna...
Cevaplar
0
Görüntüleme
20
  • Soru
acil tıp teknikerliği bolumu, acil tıp teknikerliği taban puanları 2024 acil tıp teknikerliği olan universiteler ACİL TIP TEKNİSYENİ acil tıp teknikerliği nedir? Kaza, yangın gibi felaketler sonucunda yaralananlarla, kalp krizi, felc, solunum yetersizliği gibi nedenlerle birdenbire hastalanan...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
Üst Alt