Son konular

Amentünün Anlamı Nedir

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Amentünün Anlamı Nedir

Yani, Allah’a, meleklerine, gönderdiği kitaplarına, peygamberlerine, ahiret gününe, kadere, hayrın ve şerrin Allah’tan olduğuna, öldükten sonra dirilmeye inanıyorum. Allah’tan başka ilah olmadığına ve Muhammed aleyhisselamın da Allah’ın kulu ve son Peygamberi olduğuna şehadet ediyorum.

Similar threads

• Soru
Sual: Kabirde ne sorulacak, cevapları nedir? YANIT Mezar sualine cevap edinmek üzere şunları öğrenmelidir: Rabbin kim? CEVAP Allahü teâlâ Dinin nedir? YANIT İslâm dini Hangi Peygamberin ümmetindensin? YANIT Muhammed aleyhisselamın Kitabın nedir? YANIT Kur'anı kerim Kıblen neresidir? YANIT...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Sual: Kabirde ne sorulacak, cevapları nedir? CEVAP Kabir sualine cevap olmak uzere şunları oğrenmelidir: Rabbin kim? CEVAP Allahu teala Dinin nedir? CEVAP İslam dini Hangi Peygamberin ummetindensin? CEVAP Muhammed aleyhisselamın Kitabın nedir? CEVAP Kur'anı kerim Kıblen neresidir? CEVAP...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
İmanla Ölmek İçin Ne Yapılmalı İmanla ölmek için, doğru iman sahibi olmaya, salih ameller yapıp, salih arkadaşlar edinmeye çalışmak gerekir. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki: (İman; Allah’a, meleklere, kitaplara, peygamberlere, ahiret gününe,[yani Kıyamete, Cennete, Cehenneme, hesaba...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
* Allah'ın insanlara Peygamberi HzMuhammed (sav) vasıtasıyla gonderdiği son ilahi dinin adıdır * Allahu teala'dan başka, ibadete layık ve mustehak mabud olmadığına ve Muhammed aleyhisselamın Onun dinini bildiren Resulu olduğuna şehadet etmen, Namaz kılman, Zekat vermen, Ramazanı şerif ayında...
Cevaplar
0
Görüntüleme
20
  • Soru
Amentü Duasının Anlamı Amentü Duası ve Anlamı Âmentü billahi ve melâiketihi ve kütübihî ve rusülihî ve'l yevmi'l-âhıri ve bi'l-kaderi hayrihî ve şerrihi mine'llâhi teâlâ ve'l-ba'sü ba'de'l mevti hakk Eşhedü en lâ iâhe illallâh ve eşhedü enne Muhammeden abdühû ve rasûlüh . Ben Allahü Teâlâ'ya...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
Üst Alt