Son konular

Ankara ile ilgili efsane, öykü ve şiir bulur musunuz?

Konuyu Yükselt

zeberus1234

Yeni Üye
Tepkime
9
Coin
2
Ankara ile ilgili efsane öykü şiir vb. bulmama yardımcı olur musunuz?

Ankara Şiiri

Ankara'da doğdu gün;
Öğün Türk oğlu öğün.
Tan yeridir Türklüğün,
Bahtı ak, taşı kara
Adı büyük Ankara.

Ordu kuruldu,
Düşman orda vuruldu.
Türke bir kale oldu.
Bahtı ak, taşı kara
Yurdun kalbi Ankara.

Harp meydanı orası
Başkomutan ovası
Bahtı ak, taşı kara
Can evimiz Ankara.

H.Ali YÜCEL

Similar threads

• Soru
Ankara ile ilgili efsane öykü şiir vb. bulmama yardımcı olur musunuz? Ankara Şiiri Ankara'da doğdu gün; Öğün Türk oğlu öğün. Tan yeridir Türklüğün, Bahtı ak, taşı kara Adı büyük Ankara. Ordu kuruldu, Düşman orda vuruldu. Türke bir kale oldu. Bahtı ak, taşı kara Yurdun kalbi Ankara. Harp...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
Ankara şiirleri Ankaraya dair şiirler Ankarayla ilgili şiirler Ankara Şiiri Ankara’da doğdu gün; Öğün Türk oğlu öğün. Tan yeridir Türklüğün, Bahtı ak, taşı kara Adı büyük Ankara. Ordu kuruldu, Düşman orda vuruldu. Türk’e bir kale oldu. Bahtı ak, taşı kara Yurdun kalbi Ankara. Harp meydanı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
52
Atatürk'ün Ankara'ya gelişi hakkında şiir 27 aralık Atatürk'ün Ankaraya Gelişi işe ilgişi şiir ANKARA Ey insan arşı yayla! Ey bozkır! Ey Ankara! Seslen bana: Ben senden nasıl uzak yaşarım; Bahtım, senin bağrından ayrıldığım an kara, Ben sendeki gözlerden feyz alarak yaşarım. “Halep ordaysa...
Cevaplar
0
Görüntüleme
36
ATATÜRK’ÜN ANKARAYA GELİŞİ – ŞİİRLER ANKARA Ankara’da doğdu gün; Öğün Türk oğlu öğün. Tan yeridir Türklüğün, Bahtı ak, taşı kara Adı büyük Ankara. Ordu kuruldu, Düşman orda vuruldu. Türk’e bir kale oldu. Bahtı ak, taşı kara Yurdun kalbi Ankara. Harp meydanı orası Başkomutan ovası Bahtı ak, taşı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
22
Atatürk'ün Ankaraya Gelişi Şiir Atatürk'ün Ankara'ya Gelişi Hakkında Şiir Mustafa Kemal Atatürk'ün Ankara Gelişi İle İlgili Şiirler Atatürk'ün Ankara'ya Gelişi Dokuzyüz ondokuz aralık ayı Dikmen sırtlarına vardı Atatürk Tüm seğmenler karşıladı Ata'yı Milleti bağrına sardı Atatürk Vatan aşkı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
25
Üst Alt