Son konular

apartmanda kopek beslemenin şartları nelerdir

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
43
Coin
256,938
Apartmanımıza yeni taşınan daire sakininin evde beslediği 3 adet kopek var bu kopekler 24 saat boyunca surekli olarak gurultu yapıyorlar ve bu durumdan tum apartman sakinleri olarak şikayetciyiz cozum olarak ne onerirsiniz Teşekkurler

Cevap: apartmanda kopek beslemek

Yonetim planında kopek beslenmesi konusunda bir yasak bulunmadığı haldeyse Kat Mulkiyeti Kanununda yer alan rahatsız etmeme koşulunun oluşması gerekirYonetim planında boyle bir yasak yoksa besleyebilirsiniz

Yonetim planındaki yasaklama, hayvanın turune, cinsine, buyukluğune, rahatsızlık verip vermediğine, beslendiği yerin ortak mekan veya bağımsız bolum olmasına bakılmaksızın uygulanır Yonetim planında bu hususta herhangi bir yasaklama yoksa, ister ortak mahalde ve isterse bağımsız bolumde olsun, kriter diğer kat malıklerine veveya kullanıcılarına rahatsızlık verip vermemesidir Rahatsızlık somut bir kritere veveya kac kişinin rahatsız olduğuna bağlı olmayıp, uyuşmazlık halinde mahkeme tarafından tespit edilir

Similar threads

• Soru
Apartmanda Kopek Beslenmesi Cevap: Apartmanda Kopek Beslenmesi Yonetim planında; bağımsız bolum, eklenti ve ortak yerlerinde hayvan beslenmesi yasaklanmışsa, kat malikleri kurulunun izin verdiğine dair belge ibraz etmeyenin etrafına rahatsızlık vermemiş olsa bile, bağımsız bolumde kopek...
Cevaplar
1
Görüntüleme
14
  • Soru
Apartmanda Rottweiler Beslemek Apartmanda Rottweiler Beslenir mi? İZMİR'deki bir apartmanda Rottweiler cinsi kopek besleme yuzulen acılan dava sonucunda Yargıtayın aldığı karara gore; Kat Mulkiyeti Yasası'nın 28'inci maddesine gore, tum kat maliklerini bağlayıcı sozleşme niteliğinde olan...
Cevaplar
0
Görüntüleme
19
  • Soru
Apartmanda Köpek Beslemek Yasak Mı Apartmanda Köpek Beslemenin hukuki yanı Apartmanda Köpek Beslemek Yasak Mı Yönetim planında; bağımsız bölüm, eklenti ve ortak yerlerinde hayvan beslenmesi yasaklanmışsa, kat malikleri kurulunun izin verdiğine dair belge ibraz etmeyenin etrafına rahatsızlık...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Apartman hayatının kuralları Apartmanda yaşayanların uyması gereken kurallar APARTMAN HAYATINDA KİRACI VEYA KAT MALİKİ DİĞER SAKİNLERİ RAHATSIZ EDERSE NE YAPILABİLİR? Oncelikle rahatsızlık veren kişi veya kişilerin uyarılması gerekir Eğer taşkınlık yapanlar kiracı ise ev sahibinin mutlaka...
Cevaplar
0
Görüntüleme
23
Üst Alt