Son konular

Apartmanda Rottweiler Beslemek

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
43
Coin
256,938
Apartmanda Rottweiler Beslemek

Apartmanda Rottweiler Beslenir mi?

İZMİR'deki bir apartmanda Rottweiler cinsi kopek besleme yuzulen acılan dava sonucunda Yargıtayın aldığı karara gore;

Kat Mulkiyeti Yasası'nın 28'inci maddesine gore, tum kat maliklerini bağlayıcı sozleşme niteliğinde olan yonetim planında, bağımsız bolum ve eklentilerinde kedi, kopek gibi hayvanların beslenmesi acıkca yasaklanmışsa, bağımsız bolumde beslenen kopek cevresine rahatsızlık vermemiş olsa bile, uyuşmazlık halinde mahkemece yonetim planının uygulanması zorunludur Bu karararın sonucundan da anlaşılacağı uzere apartmanda yasal olarak Rottweiler beslemek yasaktır

Bunun yanında Rottweiler hem cok enerjik bir hayvan hem de iyi bir bekci kopeği olduğundan dışarıda olmalıdır Evde hem kendisi huzursuz olur hem de cevreyi rahatsız eder

Similar threads

• Soru
Apartmanda Kopek Beslenmesi Cevap: Apartmanda Kopek Beslenmesi Yonetim planında; bağımsız bolum, eklenti ve ortak yerlerinde hayvan beslenmesi yasaklanmışsa, kat malikleri kurulunun izin verdiğine dair belge ibraz etmeyenin etrafına rahatsızlık vermemiş olsa bile, bağımsız bolumde kopek...
Cevaplar
1
Görüntüleme
14
  • Soru
Apartmanımıza yeni taşınan daire sakininin evde beslediği 3 adet kopek var bu kopekler 24 saat boyunca surekli olarak gurultu yapıyorlar ve bu durumdan tum apartman sakinleri olarak şikayetciyiz cozum olarak ne onerirsiniz Teşekkurler Cevap: apartmanda kopek beslemek Yonetim planında kopek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
  • Soru
Apartmanda Köpek Beslemek Yasak Mı Apartmanda Köpek Beslemenin hukuki yanı Apartmanda Köpek Beslemek Yasak Mı Yönetim planında; bağımsız bölüm, eklenti ve ortak yerlerinde hayvan beslenmesi yasaklanmışsa, kat malikleri kurulunun izin verdiğine dair belge ibraz etmeyenin etrafına rahatsızlık...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Apartman hayatının kuralları Apartmanda yaşayanların uyması gereken kurallar APARTMAN HAYATINDA KİRACI VEYA KAT MALİKİ DİĞER SAKİNLERİ RAHATSIZ EDERSE NE YAPILABİLİR? Oncelikle rahatsızlık veren kişi veya kişilerin uyarılması gerekir Eğer taşkınlık yapanlar kiracı ise ev sahibinin mutlaka...
Cevaplar
0
Görüntüleme
23
  • Soru
Apartmanda Ortak Kullanım Alanları, Apartmanlarda Ortak Yerler ve Catı Kat mulkiyetine dahil olan apartmanlarda “ortak yerler Kat Mulkiyeti Kanununun 4 maddesinde duzenlenmiştir 4 maddeye gore, kanunda sayılanlar dışındaki başka yerleri de Apartman Yonetim Planına alarak “ortak yer olarak...
Cevaplar
0
Görüntüleme
28
Üst Alt