Son konular

Arıcılık teknikeri eğitim suresi

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Arıcılık teknikeri eğitim iceriği ve Arıcılık teknikeri eğitim suresi

Eğitimin suresi 2 yıl olup arıcılık programında; Zirai Botanik, Analitik Kimya, Zooloji,
Arının Zoolojideki Yeri, Arı Ekolojisi, Bal ve Bal Teknolojisi, Balmumu, Polen, Arısutu,Propil Uretimi ve Muhafaza Teknikleri, Bilgisayar ve Programlama gibi dersler okutulur

Eğitimini başarı ile tamamlayanlara Arıcılık On Lisans Diplomasıve Arıcılık Teknikeri
unvanı verilir

Similar threads

• Soru
Arıcılık bolumu dersleri, Arıcılık bolumu hakkında bilgiler nedir Mesleğin eğitimi universitelere bağlı meslek yuksekokullarının arıcılık bolumlerinde verilmektedirArıcılık bolumu olan universiteler; Mersin Universitesi Mut MYO, Selcuk Universitesi Hadim MYO ON EĞİTİMDE BAŞARILI OLUNMASI...
Cevaplar
0
Görüntüleme
16
  • Soru
Antep fıstığı teknikeri meslek eğitimi hakkında Antep fıstığı teknikeri Meslek eğitimi Antep Fıstığı Tarımı ve Teknolojisi programı adı altında sadece Gaziantep Universitesi Nizip Meslek Yuksek Okulunda verilmektedir Eğitim suresi 2 yıldır Eğitim teorik ve pratik olarak verilmektedir ON...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Arıcılık zirai faaliyet midir? Arıcılık, doğal yaşam döngüsünü destekleyen önemli bir tarımsal faaliyettir. Arıcılık, bal üretimi, ekosistem dengeleyicisi, çiçek tozlaşması, arı ürünleri sağlayıcısıdır. Arıcılık, arı kolonilerinin korunarak, arıların sağlıklı bir şekilde üremesi ve bal üretimi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
21
Üst Alt