Son konular

Arılı Köyü Torul Gümüşhane

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
43
Coin
256,938
Arılı Köyü Torul resimleri - Arılı Köyü Torul hakkinda bilgiler

Arılı, Gümüşhane ilinin Torul ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihi

Eski ismi Balaiye'dir.

Kültür

Köyün [6Mayısta hıdırellez kutlamaları yapılırdıayrıca baharla birlikte ], görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur.

Coğrafya

Gümüşhane iline 33 km, Torul ilçesine 25 km uzaklıktadır.

İklim

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Nüfus

Yıllara göre köy nüfus verileri
2007
2000 73
1997 40

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

2004 - Süleyman Olgun
1999 -
1994 -
1989 -
1984 -

Altyapı bilgileri

Köyde ilköğretim okulu var;fakat öğretmen yok. okulu yoktur. Köyün içme suyu şebekesi derme çatma dolayısıyla susuzluk çekilmektedir. kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi yoktur

Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol stabilize olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Similar threads

• Soru
Gümüşhane İli Köyleri -Kalecik Köyü Torul - Kalecik Köyü Hakkında Bilgiler - Kalecik Köyü Resimleri Gümüşhane Bilgiler Nüfus 91 (2000) Koordinatlar Posta Kodu 29810 Alan Kodu 0456 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Gümüşhane İlçe Torul Kalecik, Gümüşhane ilinin Torul ilçesine bağlı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Gümüşhane İli Köyleri -Kopuz Köyü Torul -Kopuz Köyü Hakkında Bilgiler -Kopuz Köyü Resimleri Gümüşhane Bilgiler Nüfus 33 (2000) Koordinatlar Posta Kodu 29810 Alan Kodu 0456 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Gümüşhane İlçe Torul Kopuz, Gümüşhane ilinin Torul ilçesine bağlı bir köydür...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Atalar Köyü Torul resimleri - Atalar Köyü Torul hakkinda bilgiler Atalar, Gümüşhane ilinin Torul ilçesine bağlı bir köydür. Tarihi Cebeli köyünün yaylası olarak doğan bu yerleşimin geçmişi 1074 yılına ve Saltuklulara kadar uzanır. Köyün gelenekleri Trabzona yakın olması sebebiyle Trabzon...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
dağdibi köyü bilgileri - dağdibi köyü tanıtım - dağdibi köyü resimleri Dağdibi, Gümüşhane ilinin Torul ilçesine bağlı bir köydür. Tarihi Köyün eski isimi Fidikâr'dır. Kültür Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur. Coğrafya Gümüşhane iline 64 km, Torul ilçesine 40 km...
Cevaplar
0
Görüntüleme
18
  • Soru
Alınyayla Köyü Torul resimleri - Alınyayla Köyü Torul hakkinda bilgiler Alınyayla, Gümüşhane ilinin Torul ilçesine bağlı bir köydür. Tarihi Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur. Kültür Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur. Coğrafya Gümüşhane...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
Üst Alt