Son konular

Astım hastalığında ağıza puskurtulen sprey oruçu bozar mı

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
astım hastalığında kullanılan sprey orucu bozar mı
astım spreyi orucu bozar mı

Astımlı hastanın kullanmak zorunda kaldığı sprey orucu bozmaz Ancak, sprey kullanma zorunda olan astımlı hasta, Ramazan orucunu tutmayıp, tutamadığı gunler sayısınca fidye verebilir İleride sağlığına kavuşursa, fidye vermiş olsa da, tutamadığı orucunu kaza eder

Similar threads

• Soru
astım hastalığında kullanılan sprey orucu bozar mı astım spreyi orucu bozar mı Astımlı hastanın uygulamak zorunda kaldığı sprey orucu bozmaz Oysa, sprey kullanma zorunda olan astımlı hasta, Ramazan orucunu tutmayıp, tutamadığı günler sayısınca fidye verebilir İleride sağlığına kavuşursa, fidye...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Astım hastalarının kullandığı sprey ve astım ilacı orucu bozar mı? Nefes acıcı sprey kullanmak zorunda kalan astım hastası oruc tutmayabilir Daha sonra iyileşince tutamadığı gunleri kaza eder İyileşme umidi kalmamışsa, o takdirde tutamadığı gunler sayısınca fidye verir Bir fidye, Ramazan’da bir...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Oruc kimlere farzdır? Hangi durumlarda ramazanda oruc tutulmaz? Dinimiz, kişileri gucleri nispetinde sorumlu tutmuş, guclerini aşan veya sıkıntıya yol acan durumlarda kolaylaştırıcı hukumler getirmiştir Aşağıdaki mazeretlere sahip kimselerin Ramazanda oruc tutmakla yukumlu olmayıp daha sonra...
Cevaplar
0
Görüntüleme
22
  • Soru
Şeker hastalarının uyguladıkları insulin iğnesi orucu bozar mı? İğnenin orucu bozup bozmayacağı, kullanılış amacına gore değerlendirilebilir Ağrı dindirmek, tedavi etmek, vucudun direncini artırmak, gıda vermek gibi amaclarla enjeksiyon yapılmaktadır Gıda ve keyif verici olmayan enjeksiyonlar...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
Orucu Ramazan sonrasına ertelemeyi gerektiren haller nelerdir Bir kimse aşağıdaki durumlarda Ramazan orucunu sonradan kaza etmek şartıyle tutmayabilir veya başlamış olduğu orucu bozabilir Ancak sonradan ilk fırsatta tutamadığı gunler sayısınca orucları kaza etmesi gerekir Bir kimsenin Ramazan...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
Üst Alt