Son konular

Atatürk kurtuluş şavaşında karşılaştığı zorluklar nelerdir?

Konuyu Yükselt

zeberus1234

Yeni Üye
Tepkime
9
Coin
2
Atatürkün kurtuluş şavaşında karşılaştığı zorluklar nelerdir?
çççççççççççooooooooooooookkkkkkkkkkkkkkk gggggggggggggggggggggggggggggggggüzel

siteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Kurtuluş Savaşı yılarında ülke işgal altındaydı ve savaş fedakarlıkla yürüyordu, kurtarılmayı bekleyen vatan için mevcut olan son derece kısıtlı imkanlarla yaşam ve savaş içiçe sürdürülüyordu.

Bu sırada, İstanbul Hükümeti boş durmuyor; Milli Mücadele'yi engellemek daha doğrusu ortadan kaldırmak için her yola başvuruyordu. Bu amaçla başta Mustafa Kemal olmak üzere Milli Mücadele'ye katılanları idama mahkum etti. Bu sırada düşman işgali olanca hızıyla devam ediyor, Anadolu'da çıkan iç isyanlar düşmanla göğüs göğüse çarpışan mahalli kuvvetler ve gönüllülerin işini daha da zorlaştırıyordu.

Tüm zorluklara ve yetersizliklere rağmen Türk Milleti çeşitli cephelerde savaşıyordu.
İçte ve dışta çok zor mücadeleler inanç ve vatan sevgisiyle verildi, kısaca anlattığım güçlüklerin büyüklüğnü ve çokluğunu düşünürsek, ne kadar büyük iş başarıldığını daha iyi anlarız.

Similar threads

• Soru
Ataturk ve Kurtuluş Savaşı Kurtuluş Savaşı yılarında ulke işgal altındaydı ve savaş fedakarlıkla yuruyordu, kurtarılmayı bekleyen vatan icin mevcut olan son derece kısıtlı imkanlarla yaşam ve savaş icice surduruluyordu Bu sırada, İstanbul Hukumeti boş durmuyor; Milli Mucadele'yi engellemek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
ben atatürk'ün cumhuriyeti kurarken karşılaştığı zorluklar ile ilgi bilgi istiyorum Atatürk'ün Karşılaştığı Zorluklar Savaşlarda ve Cumhuriyet kurulurken Atatürkün karşılaştığı zorluklar nelerdir? Önder bir kişiliğe sahip olan Atatürk, hayatı boyunca pek çok güçlükle karşılaşmıştır. Hem savaş...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Ataturk'un milli mucadele sırasında karşılaştığı zorluklar nelerdir? Ataturk'un milli mucadele sırasında yaşadığı guclukler , Kurtuluş Savaşı sırasında ulke işgal altında, ulusal kurtuluş savaşı fedakarlıkla yuruyor, kurtarılmayı bekleyen vatan icin mevcut son derece kısıtlı imkanlarla yaşam ve...
Cevaplar
0
Görüntüleme
18
  • Soru
ben atatürk'ün cumhuriyeti kurarken karşılaştığı zorluklar ile ilgi bilgi istiyorum Atatürk'ün Karşılaştığı Zorluklar Savaşlarda ve Cumhuriyet kurulurken Atatürkün karşılaştığı zorluklar nelerdir? Önder bir kişiliğe sahip olan Atatürk, hayatı boyunca pek çok güçlükle karşılaşmıştır. Hem savaş...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
Üst Alt