Atatürkün tarihle ilgili sozleri

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Ataturkun tarih sozleri,
Ataturkun tarihle ilgili sozleri,

Bizim milletimizin esas hayatını duşunelim Bu duşunce bizi, elbette altı yedi asırlık Osmanlı Turklerinden Selcuklu Turklerine ve ondan evvel bu devirlerin her birine eş değer olan buyuk Turk devrine ulaştırır

Turk Milleti bin yıldan fazla bir zamandır, bu topraklarda yaşama hakkına sahiptir Bu, eskiye ait kalıntılarla tespit edilmiştir Osmanlı Devletine gelince bu devlet, yedi asırdır yaşamaktadır ve muhteşem mazisi ve tarihiyle ovunebilir Biz kudreti ve haşmeti, butun dunyada, Asya, Avrupa ve Afrika hatlarında tanınan bir milletiz Cengaverlerimiz ve ticaret gemilerimiz okyanusları aşmışlar ve bayrağımızı Hindistana kadar goturmuşlerdir Kabiliyetlerimiz, bir zamanlar sahip olduğumuz ve butun dunyaca bilinen hakimiyetimizle ispat edilmiştir

Turk cocuğu ecdadını tanıdıkca daha buyuk işler yapmak icin kendinde kuvvet bulacaktır

Tarih yazmak, tarih yapmak kadar muhimdir Yazan yapana sadık kalmazsa değişmeyen hakikat insanlığı şaşırtacak bir mahiyet alır

Similar threads

• Soru
Ataturkun Kulturle İlgili Sozleri, Ataturkun Kultur Hakkında Soylediği Sozler, Ataturkun Kultur icin Soyledikleri, imagesataturkunkulturleilgilisozleri5ad6a2805f9a8 Ataturkun Kultur ile İlgili Sozleri Turkiye Cumhuriyetinin temeli kulturdur Bu sozu burada ayrıca izaha luzum gormuyorum Cunku bu...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
Ataturkun ozlu sozleri ve kısaca anlamları hakkında Cevap: Ataturkun ozlu sozleri ve kısaca anlamları Benim naciz vucudum elbet bir gun toprak olacaktır, ancak Turkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir Milletin hayatı tehlikeye maruz kalmadıkca...
Cevaplar
0
Görüntüleme
24
  • Soru
ataturkun sozleri,ataturk diyor ki sozler,atamızın sozleri, Ataturk diyor ki Sozleri ATATURK DİYOR Kİ; imagesataturkdiyorkisozleri5ad6a3904e275 *Biz Turkler, butun tarihimiz boyunca hurriyet ve istiklale timsal olmuş bir milletiz * Ne kadar zengin ve mureffeh olursa olsun, istiklalden mahrum...
Cevaplar
0
Görüntüleme
41
  • Soru
Ataturkun dil ile ilgili sozleri kısa Turk Dili'nin ozleştirilmesi, varsıllaştırılıp kamuoyuna bunların benimsetilmesi icin butun yayın araclarından yararlanmalıyız Her aydın, hangi konuda olursa olsun, yazarken buna ozen gosterebilmeli, konuşma dilimiziyse uyumlu, guzel bir duruma getirmeliyiz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Ataturk'un Eğitim İle İlgili Sozleri, Ataturkun Milli Eğitimle İlgili Vecizeleri, Ataturkun Milli Eğitime verdiği onem, ATATURK'UN EĞİTİM OĞRETİM İLE İLGİLİ VECİZ SOZLERİ imagesataturkunmilliegitimleilgilisozleri5ad6a29b6b8b6 En muhim ve feyizli vazifelerimiz milli eğitim işleridir Milli...
Cevaplar
0
Görüntüleme
16
Üst Alt