Son konular

Atatürk'ün vatan ile ilgili sözleri

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
ATATÜRK'ÜN VATAN İLE İLGİLİ SÖZLERİ

Vatan imar istiyor, zenginlik ve refah istiyor, bilim ve ustalık, yüksek uygarlık, hür düşünce ve hür yaşayış istiyor.
Bu vatan, çocuklarımız ve torunlarımız için cennet yapılmaya layıktır.
Bu memleket tarihte Türk'tü, bugün de Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.

Similar threads

• Soru
VATAN Vatan imar istiyor, zenginlik ve refah istiyor, bilim ve ustalık, yuksek uygarlık, hur duşunce ve hur yaşayış istiyor Bu vatan, cocuklarımız ve torunlarımız icin cennet yapılmaya layıktır Bu memleket tarihte Turk'tu, bugun de Turk'tur ve ebediyen Turk olarak yaşayacaktır
Cevaplar
0
Görüntüleme
20
  • Soru
Ben,Turk ufuklarından bir gun mutlaka bir guneş doğacağına, bunun hararet ve kuvvetinin bizi ısıtacağına, bundan bize bir guc cıkacağına o kadar emindim ki, bunu adeta gozlerimle goruyordum Vatan imar istiyor, zenginlik ve refah istiyor, bilim ve ustalık, yuksek uygarlık, hur duşunce ve hur...
Cevaplar
0
Görüntüleme
20
  • Soru
Vatan sevgisi Atatürk'ün en önemli özelliğidir Millet sevgisinin ayrılmaz bir parçası olan vatan sevgisi, onun fedakarlıklarla dolu hayatının her döneminde, hayranlıkla söz edilecek hatıralarla doludur Herşeyi göze alarak Milli Mücadele'ye girişmesi, ondaki vatan ve millet sevgisinin üstünlüğünü...
Cevaplar
0
Görüntüleme
22
  • Soru
ATATÜRK'ÜN ÖĞRETMEN İLE İLGİLİ SÖZLERİ Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. öğretmenler! Cumhuriyet sizden düşünceleri hür, vicdanı hür,irfanı hür nesiller ister. öğretmenler! Ordularımızın kazandığı zafer, sizin ve ordularınızın zaferi için yalnız ortam hazırlar. Gerçek zaferi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
ATATÜRK'ÜN CUMHURİYET İLE İLGİLİ SÖZLERİ Cumhuriyet, düşüncesi hür, anlayışı hür, vicdanı hür nesiller . ister. Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu devam ettirecek sizlersiniz. Cumhuriyet düşüncede, bilgide, sağlıkta güçlü ve yüksek karakterli koruyucular...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
Üst Alt