Son konular

Ayvalı Köyü Merkez Kütahya

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
43
Coin
256,938
ayvalı köyü bilgileri - ayvalı köyü tanıtım - ayvalı köyü resimleri

Ayvalı, Kütahya ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür.

Ayvalı köyü, 2007 yılında eski yerleşim yerinin 23 km kuzeyine yeniden inşa edilmeye başlanmış ve 36 hane inşa edilmiştir.

Tarihçe

Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
Kültür

Köyün gelenek, görenek ve yemekleri osmanlı kültürüne dayanır.
Coğrafya

Kütahya merkezine 30 km uzaklıktadır.
İklim

Köyün iklimi, karasal iklim etki alanı içindedir.
Nüfus
Yıllara göre köy nüfus verileri
2007 84
2000 80
1997 64
Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.
Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu yoktur, ama taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır, kanalizasyon şebekesi yoktur. PTT şubesi yoktur, ancak PTT acentası vardır. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ulaşımı sağlayan yol asfalt değildir. Köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

kaynak / yerel net / vikipedi özgür ansiklopedi

köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz

Similar threads

• Soru
Ayvalı Köyü Çorum resimleri - Ayvalı Köyü Çorum hakkinda bilgiler Ayvalı, Çorum ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür. Tarihi Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur. Kültür Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur. Coğrafya Çorum merkezine 28 km...
Cevaplar
0
Görüntüleme
19
  • Soru
İmamoğlu Ayvalı Köyü Bilgileri - Ayvalı Köyü Hakkında - Ayvalı Köyü Tanıtımı - Ayvalı Köyü Resimleri Ayvalı ,Adana İmamoğlu ilçesine bağlı bir köyüdür. İlçe: İMAMOĞLU İl:ADANA İle Uzaklığı:52 km İlçeye Uzaklığı: 7km Rakım:57 m Nüfus: 2000:621 1997:619 Tarihi Köyün adının nereden...
Cevaplar
0
Görüntüleme
20
  • Soru
Kastamonu İli Köyleri - Ayvalı Köyü Taşköprü - Ayvalı Köyü Hakkında - Ayvalı Köyü Tanıtımı - Ayvalı Köyü Resimleri Kastamonu Bilgiler Nüfus 618 [1] (2000) Koordinatlar Posta Kodu 37400 Alan Kodu 0366 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Kastamonu İlçe Taşköprü Ayvalı, Kastamonu ilinin...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Yüreğir Ayvalı Köyü Bilgileri - Ayvalı Köyü Hakkında - Ayvalı Köyü Tanıtımı - Ayvalı Köyü Resimleri Ayvalı ,Adana Yüreğir ilçesine bağlı bir köyüdür. İlçe: YÜREĞİR İl: ADANA İle Uzaklığı:22 km İlçeye Uzaklığı:21km Rakım:53 m Nüfus: 2000:115 1997:130 Tarihi Köyün adının nereden...
Cevaplar
1
Görüntüleme
29
  • Soru
ayvalı köyü resimleri - ayvalı köyü tanıtım - ayvalı köyü resimleri İlçe: TAVŞANLI - İl: KÜTAHYA Köy Muhtarı: İSMAİL TUNÇ Muhtarlık Erişim Bilgileri: Telefon:0 (274) 622 50 01 Demografik Bilgiler: Nüfusu: 2000:1626 1997:1507 İle Uzaklığı: 56 km İlçeye Uzaklığı:11 km Rakım:920 m...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
Üst Alt