Son konular

Badınca Köyü Alaşehir Manisa

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
43
Coin
256,938
badınca köyü bilgileri - badınca köyü tanıtım - badınca köyü resimleri

Badınca, Manisa ilinin Alaşehir ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihi

Bu köyün eski adı Batınca olup değiştirilerek Badınca olmuştur.
Kültür

köyün gelenek görenek ve yemekleri çok güzel dir.hele bi üzüm pekmezi yapılır parmaklarınızı yersiniz.köyde meşhur olarak yapılan pişe vardır.daha sonra üzüm pekmezleri yapılır.yani kısaca hrkesin gelip görmesini dilerim...
Coğrafya

Manisa iline 110 km, Alaşehir ilçesine 4 km uzaklıktadır. Denizli - Antalya karayoluna 0 metre olarak yerleşim alanı mevcuttur.
İklim

Köyün iklimi, Akdeniz iklimi etki alanı içerisindedir.
Nüfus
Yıllara göre köy nüfus verileri
2007 580
2000 450
1997 473
Ekonomi

Köyün ekonomisi bağcılık ve hayvancılık temeline dayanır.
Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları: -2009 yılı mustafa dübekçi
Altyapı bilgileri

Kilit parke yapımı hazırlıkları devam etmektedir.kanalizasyon çalışması devam etmektedir.içme suyumuz evrenli köyünden cazibeli olarak gelmektedir.

kaynak / yerel net /vikipedi özgür ansiklopedi

köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz

Similar threads

• Soru
Alaşehir Evrenli Köyü - Evrenli Köyü Hakkında - Evrenli Köyü Tanıtımı - Evrenli Köyü Resimleri Evrenli, Manisa ilinin Alaşehir ilçesine bağlı bir köydür. Muhtarlık Köy MuhtarıYaşar Uslu Erişim bilgileri yoktur. Tarihi Köyün adının nereden geldiği hakkındaki hikâye şöyledir: Bu hikâye...
Cevaplar
0
Görüntüleme
16
  • Soru
akkeçili köyü bilgileri - akkeçeli köyü tanıtım - akkeçeli köyü resimleri Akkeçili, Manisa ilinin Alaşehir ilçesine bağlı bir köydür. Tarihi Köyün ilk kuruluş tarihi bilinmemekle birlikte köy 1956 yılından itibaren kütahyadan göç almıştır.Köyün ilk yerleşim yeri 2 km kuzeydedir .1969...
Cevaplar
0
Görüntüleme
20
  • Soru
Şahyar Köyü Alaşehir Bilgileri - Şahyar Köyü Hakkında - Şahyar Köyü Tanıtımı - Şahyar Köyü Resimleri İlçe: ALAŞEHİR - İl: MANİSA Köy Muhtarı: Bilgi YOK Muhtarlık Erişim Bilgileri: Bilgi Yok Manisa Bilgiler Nüfus 830 (2000) Koordinatlar Posta Kodu 45600 Alan Kodu 0482 Yönetim Coğrafi Bölge...
Cevaplar
0
Görüntüleme
34
  • Soru
Kurudere Köyü Alaşehir Bilgileri - Kurudere Köyü Hakkında -Kurudere Köyü Tanıtımı - Kurudere Köyü Resimleri İlçe: ALAŞEHİR - İl: MANİSA Köy Muhtarı: Bilgi Yok Muhtarlık Erişim Bilgileri: Bilgi YOK Manisa Bilgiler Nüfus 290 (2000) Koordinatlar Posta Kodu 45600 Alan Kodu 0482 Yönetim...
Cevaplar
0
Görüntüleme
27
  • Soru
Karacalar Köyü Alaşehir Bilgileri - Karacalar Köyü Hakkında - Karacalar Köyü Tanıtımı -Karacalar Köyü Resimleri İlçe: ALAŞEHİR - İl: MANİSA Köy Muhtarı: Bilgi Yok Muhtarlık Erişim Bilgileri: Bilgi Yok Manisa Bilgiler Nüfus 318 (2000) Koordinatlar Posta Kodu 45600 Alan Kodu 0482 Yönetim...
Cevaplar
0
Görüntüleme
34
Üst Alt