Son konular

Bahçecik Köyü Araç Kastamonu

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
43
Coin
256,938
Araç Bahçecik Köyü Bilgileri - Bahçecik Köyü Hakkında - Bahçecik Köyü Tanıtımı - Bahçecik Köyü Resimleri

Bahçecik Köyü Araç Kastamonu Köyü

Kastamonu ilinin Araç ilçesine bağlı bir köydür.

İlçe:ARAÇ

İl: KASTAMONU

Tarihi

Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.

Kültür

Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur.

Coğrafya

Kastamonu iline 93 km, Araç ilçesine 48 km uzaklıktadır.

İklim

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Nüfus

Yıllara göre köy nüfus verileri
2000 162
1997 180

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Altyapı bilgileri

Köyde ilköğretim okulu vardır. Köyün hem içme suyu şebekesi hem kanalizasyon şebekesi vardır. Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol toprak olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

İle Uzaklığı:93 km

İlçeye Uzaklığı: 48 km

Rakım: 870 m

Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi
Kaynak : Yerel Net

Bahçecik Köyüne ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz

Similar threads

• Soru
Bahçecik Köyü Merzifon - Bahçecik Köyü Hakkında - Bahçecik Köyü Tanıtımı - Bahçecik Köyü Resimleri Bilgiler Nüfus 393 [1] (2000) Koordinatlar Posta Kodu 05300 Alan Kodu 0358 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Amasya İlçe Merzifon Bahçecik, Amasya ilinin Merzifon ilçesine bağlı bir...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Feke Bahçecik Köyü Bilgileri - Bahçecik Köyü Hakkında -Bahçecik Köyü Tanıtımı - Bahçecik7 Köyü Resimleri Bahçecik,Adana Feke ilçesine bağlı bir köyüdür. İlçe: FEKE İl:ADANA İle Uzaklığı:174 km İlçeye Uzaklığı: 52km Rakım:1400 m Nüfus: 2000:729 1997:493 Tarihi Köy, aslen Kayseri...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
bahçecik köyü bilgileri - bahçecik köyü resimleri - bahçecik köyü tanıtım Bahçecik, Manisa ilinin Ahmetli ilçesine bağlı bir köydür. Tarihi Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur. Kültür Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur. Coğrafya Manisa...
Cevaplar
0
Görüntüleme
22
  • Soru
bahçecik köyü bilgileri - bahçecik köyü resimleri - bahçecik köyü tanıtım Bahçecik, Gümüşhane ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür. Tarihi Köy ilk yerleşimler başladığında küçük bir bahçeden oluştuğu için isminin Bahçecik olarak koyulduğu düşünülür. Köye ilk yerleşen Kemalğiller (çiçek)...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
bahçecik köyü bilgileri - bahçecik köyü tanıtım - bahçecik köyü resimleri Bahçecik, Manisa ilinin Salihli ilçesine bağlı bir köydür. Tarihçe Herkesin evi kendi bahçesinde olduğu için bu ad verilmiştir. Kültür Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur. Coğrafya Manisa iline...
Cevaplar
0
Görüntüleme
21
Üst Alt