Son konular

Balaban Köyü Bergama - İzmir

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
43
Coin
256,938
Balaban - Balaban Köyü - Balaban Köyü Bergama - İzmir - Balaban Hakkında - Balaban Resimleri - Balaban Tanıtım - Balaban Bilgileri

İlçe : Bergama

İL : İzmir

Balaban, İzmir İli Bergama İlçesi'nin 25 km. güneybatısında Yunt sıradağları üzerinde bulunan eski bir yörük köyüdür.
Hayvancılık ve geçmişinde daha çok yer alan halı ve kilim dokumacılığı ile ünlüdür. Günümüzde 5-10 hane yerleşimcisi kalmıştır. Tahminen 10 yıl içinde yok alacak olan bir köydür.

Sağlık Evi - Yok
Sağlık Ocağı - Yok
İlköğretim Okulu Var / Faal Değil - Taşımalı Eğitim Yapılıyor
PTT Şubesi Yok - PTT Acentası Yok
Su Şebekesi Var
Kanalizasyon Yok

Köy Muhtarı : SEBAHATTİN GÜNALAN

Muhtarlık Erişim Bilgileri :

Telefon : 0 (232) 668 11 16

Cep Telefonu : 0 (536) 671 88 16

Demografik Bilgiler :

Nüfusu : 2000 / 58

1997 / 55

İle Uzaklığı : 130 km

İlçeye Uzaklığı : 23 km

Rakım : 470 m

Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi

Kaynak : Yerel Net

Balaban köyüne ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz

Similar threads

• Soru
Balaban - Balaban Köyü - Balaban Köyü Kınık - İzmir - Balaban Hakkında - Balaban Resimleri - Balaban Tanıtım - Balaban Bilgileri İlçe : Kınık İL : İzmir Köyün iklimi, Akdeniz iklimi etki alanı içerisindedir. Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanır. Sağlık Evi - Yok Sağlık Ocağı -...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Balabanlı - Balabanlı Köyü - Balabanlı Köyü Ödemiş - İzmir - Balabanlı Hakkında - Balabanlı Resimleri - Balabanlı Tanıtım - Balabanlı Bilgileri İlçe : Ödemiş İL : İzmir Balabanlı, İzmir'in Ödemiş ilçesinin on kilometre güneyinde bulunan bir köydür. Doğusunda Ovakent beldesi, batısında...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Yusufeli Balaban Köyü - Balaban Köyü Hakkında - Balaban Köyü Tanıtımı - Balaban Köyü Resimleri İlçe: YUSUFELİ İl: ARTVİN Köy Muhtarı: İSRAFİL GENÇ Demografik Bilgiler: Nüfusu: 2000 - 147 İle Uzaklığı: 150 km İlçeye Uzaklığı: 45 km Rakım: 1850 m Altyapı Bilgileri Kaynak ...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Kalfa Köyü Uşak Merkez - Kalfa Köyü Bilgileri - Kalfa Köyü Hakkinda - Kalfa Köyü Resimleri Kalfa, Uşak ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür. İlçe: MERKEZ - İl: UŞAK Köy Muhtarı: CABİR BALABAN Muhtarlık Erişim Bilgileri: Cep Telefonu: 0 (536) 958 56 19 Demografik Bilgiler: İle...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Kastamonu İli Köyleri-Koçcuğaz Köyü İhsangazi-Koçcuğaz Köyü Hakkında-Koçcuğaz Köyü Tanıtımı İlçe: İHSANGAZİ - İl: KASTAMONU Demografik Bilgiler: İle Uzaklığı:26 km İlçeye Uzaklığı:11 km Koçcuğaz, Kastamonu ilinin İhsangazi ilçesine bağlı bir köydür. Tarihi Köyün adının nereden geldiği ve...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
Üst Alt