Son konular

Balıkesirin İlçeleri ve Özellikleri Nelerdir

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Balıkesir İlçeleri İsimleri
Balıkesirin İlçelerinin Özellikleri
Balıkesirin İlçeleri Nelerdir
Balıkesirin İlçeleri

Balıkesir’in İlçeleri, Özellikleri

Balıkesir (merkez),
Ayvalık, Balya, Bandırma, Bigadiç, Burhaniye, Dursunbey, Edremit, Erdek, Gömeç, Gönen, Havran, İvrindi, Kepsut, Manyas, Marmara, Savaştepe, Sındırgı, Susurluk.

Ayvalık: Balıkesir'in ilçesi olan Ayvalık, temiz deniz suyu ve plajlarla, yeşil zeytinliklerle sarılmış güzel kıyılara sahip, tarihi ve arkeolojik değerleri barındıran bir tatil merkezidir.

Erdek: Balıkesir ilinin ilçesi olan Erdek, Marmara Bölgesinin Marmara Denizi’ne doğru uzanan Kapıdağ Yarımadası’nda Erdek Körfezi’nde yeralır. Eski adı Arktonnesos olan Kapıdağ yarımadası ile kuzey ve batı çevresindeki Marmara, Paşalimanı, Türkeli(Avşa), Ekinlik adalarından oluşmaktadır.

Erdek, antik kentleri, Açık Hava Müzesi, temiz denizi ve kumsalı ile güzel bir turizm merkezidir.

Edremit: Balıkesir ilinin ilçesi olan Edremit temiz denizi ve plajları tarihi ve Arkeolojik eserleri ile bir turizm merkezidir.

Similar threads

• Soru
Balıkesir Coğrafi Konum Ve Genel Özellikler Hakkında Bilgi Balıkesir İli, Anadolu Yarımadası"nın kuzeybatısında ve önemli bir bölümü Marmara coğrafi bölgesinin, Güney Marmara bölümünün, Karesi yöresinde; diğer küçük bir bölümü ise, Ege coğrafi bölgesindeki Asıl Ege bölümünün Kuzey Ege kesiminde...
Cevaplar
0
Görüntüleme
24
  • Soru
Balıkesir ilçeleri, nerenin ilçesidir, Balıkesirdeki ilçeler, Balikesir İlinin İlçeleri; Ayvalık nereye bağlı, BALIKESİR Balya nereye bağlı, BALIKESİR Bandırma nereye bağlı, BALIKESİR Bigadiç nereye bağlı, BALIKESİR Burhaniye nereye bağlı, BALIKESİR Dursunbey nereye bağlı, BALIKESİR Edremit...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Balıkesir halk eğitim ve mesleki eğitim merkezleri Balıkesir'deki Halk Eğitim Merkezleri telefon numaraları Ayvalık Halk Eğitim Merkezi: 3122159 3122159 Sakarya Mah. AYVALIK Ayvalık Mesleki Eğitim Merkezi: 0 266- 3313254 0 266-3313255 Ayvalık Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü Küçük Sanayi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
18
  • Soru
Balıkesir Seçim sonuçları 2011 Balıkesir Seçim Sonucu 2011 2011 Balıkesir Seçim SonuçlarıBalıkesir ilçeleri Seçim Sonuçları 2011 Ayvalık Seçim Sonuçları 2011 Bandırma Seçim Sonuçları 2011 Balya Seçim Sonuçları 2011 Bigadiç Seçim Sonuçları 2011 Burhaniye Seçim Sonuçları 2011 Dursunbey Seçim...
Cevaplar
0
Görüntüleme
20
  • Soru
Türkiye'nin ilçeleri Vikipedi, özgür ansiklopedi Türkiye'de 1999 yılında Düzce'nin il statüsüne yükseltilmesi ile beraber 81 il ve bunlara bağlı toplam 957 ilçe bulunmaktadır. Bulundukları yere göre; En kuzeyde bulunan ilçe; Kofçaz, Kırklareli En güneyde bulunan ilçe; Yayladağı, Hatay En...
Cevaplar
0
Görüntüleme
18
Üst Alt