Son konular

Bayrampaşa Köyü Demirözü Bayburt

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Demirözü Bayrampaşa Köyü Bilgileri - Bayrampaşa Köyü Hakkında - Bayrampaşa Köyü Tanıtımı - Bayrampaşa Köyü Resimleri

Bayrampaşa Köyü, Bayburt ilinin Demirözü ilçesine bağlı bir köydür.

İlçe: Demirözü

İl: Bayburt

Tarihi

Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.

Kültür

Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur.

Coğrafya

Bayburt iline 35 km, Demirözü ilçesine 7 km uzaklıktadır.

İklim

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Nüfus

Yıllara göre köy nüfus verileri

2000 110
1997 115

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Köy Muhtarı: Nafiz AKBAŞ

Muhtarlık Erişim Bilgileri:

Telefon: 0 458 411 64 39

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

2004 - Nafiz Akbaş
1999 - Turgut AKKUZU

Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu yoktur fakat taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün hem içme suyu şebekesi hem kanalizasyon şebekesi vardır. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

İle Uzaklığı: 35 km

İlçeye Uzaklığı: 7 km

Rakım: 1720 m

Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi
Kaynak : Yerel Net

Bayrampaşa Köyüne ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz

Similar threads

• Soru
Demirözü Akyaka Köyü Bilgileri - Akyaka Köyü Hakkında - Akyaka Köyü Tanıtımı - Akyaka Köyü Resimleri Akyaka Köyü, Bayburt ilinin Demirözü ilçesine bağlı bir köydür. İlçe: Demirözü İl: Bayburt Tarihi Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur. Kültür Köyün gelenek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
16
  • Soru
Bayburt İli Köyleri - Çakıröz Köyü Demirözü - Çakıröz Köyü Demirözü Hakkında - Çakıröz Köyü Demirözü Tanıtımı - Çakıröz Köyü Demirözü Resimleri Bilgiler Nüfus 162 (2000) Koordinatlar Posta Kodu 69550 Alan Kodu 0458 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Bayburt İlçe Demirözü Çakıröz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
19
  • Soru
Bayburt İli Köyleri - Çimentepe Köyü Demirözü - Çimentepe Köyü Hakkında - Çimentepe Köyü Tanıtımı - Çimentepe Köyü Resimleri Bilgiler Nüfus 110 (2000) Koordinatlar Posta Kodu 69550 Alan Kodu 0458 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Bayburt İlçe Demirözü Çimentepe, Bayburt ilinin...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
Bayburt İli Köyleri - Çatalçeşme Köyü Demirözü - Çatalçeşme Köyü Hakkında - Çatalçeşme Köyü Tanıtımı - Çatalçeşme Köyü Resimleri Bilgiler Nüfus 221 (2000) Koordinatlar Posta Kodu 69550 Alan Kodu 0458 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Bayburt İlçe Demirözü Çatalçeşme, Bayburt ilinin...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
  • Soru
Bayburt İli Köyleri - Kalecik Köyü Demirözü - Kalecik Köyü Hakkında - Kalecik Köyü Tanıtımı - Kalecik Köyü Resimleri Bilgiler Nüfus 669 (2007) Koordinatlar Posta Kodu 69550 Alan Kodu 0458 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Bayburt İlçe Demirözü Kalecik, Bayburt ilinin Demirözü...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
Üst Alt