Son konular

Bestami Yazgan Kimdir Kısaca Hayatı ve Eserleri

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Bestami Yazgan Kimdir Kısaca Hayatı ve Eserleri

Bestami Yazgan, 1957 yılında Osmaniye’ye bağlı Toprakkale ilçesinde doğdu. Eğitim hayatına Toprakkale’de başlayan Yazgan, orta ve lise eğitimini Osmaniye’de tamamladı. Sonraki yıllarda Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesinden mezun oldu. Günümüzde halen İstanbul Vefa Anadolu Lisesinde edebiyat öğretmenliğine devam eden Bestami Yazgan aynı zamanda Osmaniye’de yayınlanan Güneysu Kültür dergisinin genel yayın yönetmenliğini yapmaktadır. Toplamda 24 adet basılmış eseri bulunan şair 1994 senesinde Türkiye Yazarlar Birliği tarafından “Çocuk Edebiyatı” dalında yılın yazarı seçildi. Evli ve 4 çocuk babası olan Yazgan’ın bazı eserleri şunlardır:
Yıldızlara Astık Yüreğimizi: Şiir, Masal Denizi: Masal, Uçtu Uçtu Şiir Uçtu: Çocuk Şiiri, Güneşle Ay Duymasın: Çocuk Şiiri, İlk Öğrendiklerimiz: İslam’ın Beş Şartı: Çocuk Şiiri, Alfabenin Öyküsü: Tekerlemeler, Şiirlerle Nasrettin Hoca, Sıcak Ekmek Kokusu: Hikâye, Hazinenin Şifresi: Hikâye, Bir Şiirsin Öğretmenim: Öğretmen ve Öğrenci Şiirleri, Masal Salıncağı: Masal, Anne Sen Melek misin? : Çocuk Şiiri, Çıtı Pıtı Kutu Kutu Şiirler: Çocuk Şiiri, Sevgi Çiçeği: Çocuklara Mektuplar, Ceren ve Arkadaşları: Masalsı Hikayeler, Gökkuşağı Sevinci,Tavsiyeli Çocuk Şiiri, Kutu Kutu Pense: Çocuk Şiir

Similar threads

• Soru
Bestami Yazgan Kimdir Kısaca Hayatı ve Eserleri Bestami Yazgan, 1957 yılında Osmaniye’ye bağlı Toprakkale ilçesinde doğdu. Eğitim hayatına Toprakkale’de başlayan Yazgan, orta ve lise eğitimini Osmaniye’de tamamladı. Sonraki yıllarda Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesinden mezun oldu...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Bestami Yazgan İn Yazdığı Şiirin Adı Nedir? sorusu, ünlü Türk şair Bestami Yazgan’ın hangi şiiriyle ün kazandığını merak edenlerin sıkça sorduğu bir sorudur. Bestami Yazgan, Türk edebiyatının önemli isimlerinden biridir ve birçok şiir kaleme almıştır. Ancak, en ünlü şiiri olan Şiirin Adı Nedir...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Hasan Latif Sarıyüce hayatı kısaca, Hasan Latif Sarıyüce hayatı ve eserleri, Evcil köyü, Sungurlu ilçesi, Çorum’da 1929 senesinde doğan Hasan Latif Sarıyüce Gazi Eğitim Enstitüsü ile Hasanoğlan Köy Enstitüsü’nün edebiyat bölümlerinde öğrenmim gördü. Ortaokul ve liselerde hem öğretmenlik hem de...
Cevaplar
0
Görüntüleme
30
  • Soru
Hasan Latif Sarıyüce hayatı kısaca, Hasan Latif Sarıyüce hayatı ve eserleri, Evcil köyü, Sungurlu ilçesi, Çorum’da 1929 senesinde doğan Hasan Latif Sarıyüce Gazi Eğitim Enstitüsü ile Hasanoğlan Köy Enstitüsü’nün edebiyat bölümlerinde öğrenmim gördü. Ortaokul ve liselerde hem öğretmenlik hem de...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Yusuf Ziya Ortaç Kimdir - Yusuf Ziya Ortaç Biyografisi - Yusuf Ziya Ortaç Eserleri - Yusuf Ziya Ortaç Edebi Kişiliği (1895-1967) Günümüz şair ve yazarlarından Yusuf Ziya Ortaç, İstanbul’da doğdu. Meslek hayatına öğretmen olarak başladı. 1946-1950 döneminde Ordu milletvekili olarak meclise...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
Üst Alt