Son konular

BİR HOŞ SEDA BIRAKMALI ARKAMIZDA!!!

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
70 yaşında bir kadının anıları:

14 yaşında evlenip, evinde büyüdüğüm kayınvalidemden üvey evlat muamelesi gördüm hep.

Mememdeki iltihap, cerahat dolup, olduğum yerden kıpırdamayıp, bir lokma ekmeğe uzanamadığım

zaman “b.k ye” deyip gitti gümbür gümbür ahşap zemini oynatarak. Aşağı inip eşime “verdim yedi”

dedi. Bağda çalışırken, bir kütüğün arkasında çocuğumu emzirirken beni görememiş olmalı ki; eşimi

şiddetle tembihliyordu “at bu karıyı sana çifte davulla yeni gelin alacağım”. İlk çocuğum hastalanıp

“doktora götürelim” sözüme “ben 6 tanesini doktorla mı büyüttüm” dedi. Hastalığı ilerleyen

çocuğuma artık ne doktor ne ilaç çare olmadı ve son nefesini verdi. Akşamına söylediği söz “yel esiyor

harman savuralım”

Her ağlayanla ağlayan gözü yaşlı bendeniz,10-15 sene önce kayınvalide öldüğünde gözümden bir

damla yaş gelmedi. Cenaze ve defin işlemleri esnasından gözümün önünden film şeridi gibi yaptıkları

geçmekle bitmedi. Aradım aradım bir hayırlı anısını bulamadım. Üzülmedim, sevinmedim de..

Bir gelinini bu kadar mutsuz edebilen kayınvalide, kendi de pek mutlu olmamıştır hayatta! mutlaka…

Üst Alt