Son konular

Boceğin Rızkı

Konuyu Yükselt

zeberus1234

Yeni Üye
Tepkime
9
Coin
2
Boceğin Rızkı

Hazreti Suleyman (as) bir gun, deniz kenarında oturmuşlar idi Bir karıncanın geldiğini gordu Ağzında bir yeşil yaprak tutardı Deniz kenarına ulaşdı Sudan bir kurbağa cıkdı O yaprağı karıncadan alıp, denize dondu Karınca geri dondu
Karıncadan sordular ki,
Bunun hikmeti nedir
Karınca cevab verdi ki,
Bu deryanın ortasında, Allahu Subhanehu ve teala hazretleri bir taş halk etmişdir O taşın icinde bir bocek halk etmişdir Beni onun rızkına sebeb etmişdir Ben her gun o nesneyi, ona yetecek kadar rızkı getiririm Deniz kenarına ulaşdırırım Allahu teala hazretlerinin, kurbağa sUretinde yaratdığı bir meleği o rızkı benden alır, o boceğe verir O bocek, Allahu tebareke ve teala hazretlerinin kudreti ile, fasih dil ile soyler ki;
Subhanallah ki, beni halk etdi, deniz ortasında ve taş arasında bana mekan verdi Benim rızkımı unutmadı İlahi, ummeti Muhammedi umidsiz etme!

Similar threads

• Soru
Bire Yediyuz dini hikaye Bire Yediyuz İmamı Hasen ve imamı Huseyn ve Abdullah bin Ca'fer (ra) Medinei munevvereye giderken, yolda erzakları kalmadı Sahrada oldukları icin, yiyecek birşey alacak yer de olmayıp, aclık ve susuzlukdan gayet muzdarib oldular Allahu tealaya tevekkul etdik deyip...
Cevaplar
0
Görüntüleme
27
  • Soru
Mektubatı Rabbani 1 mektup imamı Rabbani,den mektubat Bu mektUb, kendi murşidi, Evliyanın buyuğu, kalb ilmlerinin mutehassısı (Bakibillah) hazretlerine yazılmışdır İsmi zahire bağlı olan halleri ve Arşın ustundeki makamlara yukselmeyi ve Cennetin derecelerini ve bazı Evliyanın mertebelerini...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
EBU BEKR ELBETAİHÎ HAYATI Irak'ta yetişen evliyanın buyuklerinden İsmi EbU Bekr olup, babasınınki Huvara'dır Irak'ta Betaih'te yaşadığı icin Betaihi nisbesi ile meşhur oldu On ikinci asrın sonları ile on ucuncu asrın başlarında yaşadı Doğum ve vefat tarihleri bilinmemektedir Irak'ın Huvarin...
Cevaplar
0
Görüntüleme
26
  • Soru
Hz Muhammedin (sav) Evlilikle İlgili Oğutleri Peygamberimiz (sav)'in Evlilikle İlgili Oğutleri Efendimiz Hz Muhammed'in Hz Ali'ye yaptığı evlilik oğudu; Ya Ali! Gelini kendi evine goturduğun zeman corabını ayağından cıkar Ayağını yıka O suyu evin butun koşelerine sac Boyle yapınca Allahu...
Cevaplar
0
Görüntüleme
18
  • Soru
HAMMAD BİN MUSLİM DEBBAS Bağdat'ta yetişen buyuk velilerden Seyyid Abdulkadiri Geylani'nin tasavvuf ilmini oğrendiği hocalarındandır Aslen Şamlı olup, hayatı Bağdat'ta gecti Doğum tarihi bilinmemektedir 1131 (H525) senesinde vefat etti Kabri ŞunUzi Kabristanındadır Şam'da Babı MUsul...
Cevaplar
0
Görüntüleme
23
Üst Alt