Son konular

Bremen Mızıkacıları Masalı Kitap Özeti

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
43
Coin
256,938
Bremen Mızıkacıları Masalı Kitap Ozeti,
Bremen Mızıkacıları Kitap Ozeti,
Bremen Mızıkacıları Ozeti,

imagesbremenmizikacilarimasalikitapozeti5ad176ba4ceb7

Bir zamanlar yaşlı ve yorgun bir eşek varmış Sahibinin onu artık daha fazla beslemek istemediği ortaya cıkmış En iyisi buralardan gitmek diye duşunmuş eşek “Bremen’de şarkıcılık yaparım Bazıları anırmamı pek bir beğenirdi zaten

Boylece bir sabah erkenden yola cıkmış Bir sure yurudukten sonra iki buklum bir kopekle karşılaşmış “Artık sahibime avda yardımcı olamayacak kadar yaşlandım, demiş kopek eşeğe Sahibimde artık beni beslemiyor Eşek gulmuş Benimle Bremen’e gelsene şarkıcı oluruz, demiş

Yola koyulmuşlarCok gecmeden bir damın uzerinde uzgun oturan bir kedi gormuşler “ Cok yaşlandım, fareler bile dalga geciyorlar, demiş kedi “Sen de bizimle gel demiş eşek “Sesin hala guclu cıkıyor, şarkı soyleriz Bremen’de

Bağıra bağıra şarkılar soyleyerek yola devam etmişler Bir ciftlik evinin yakınlarından gecerken kendi seslerinden yuksek bir sesle irkilmişler Kukkurikuuuuuuuuu!…Sonum geldi! diyormuş iri bir horoz Sonra eşek, kopek ve kediye yana yakıla anlatmış: Bu akşam sahibimin konukları gelecek Oyle hissediyorum ki beni pişirip yiyecekler EşekEndişelenme, seninki gibi bir ses bize cok şey katar Haydi gel şarkıcı olalım, demiş

Akşam olduğunda hepsi cok yorulmuş Bir şeyler yemek ve uyumak istiyorlarmışİlerde penceresinden ışık suzulen bir kulube gormuşler Horoz ucup pencereden iceri bakmış “Dort soyguncu goruyorum, nefis bir sofranın başındalar, demiş “Bir planım var, demiş eşek Birbirlerinin sırtına tırmanmışlar En altta eşek, sonra kopek, onun ustunde kedi ve nihayet en tepede de horoz Pencere yaklaşıp cıkarabilecekleri en yuksek sesle bağırmaya başlamışlar “İmdaaaaaat! Bu bir hayalet! demiş soygunculardan birisi “Bence bir canavar! demiş otekisi Bence cadılar bastı! demiş oteki Annemi istiyorum, demiş sonuncusu Bir kac dakika sonra dort şarkıcımız soygunculardan kalan sofradaymışlar

Geceleyin onlar uyurken soyguncular geri gelmişler Ama hayvanlar hazırlıklıymış Soyguncular iceri girer girmez, eşek “Şimdi demiş ve saldırıya gecmişler Soyguncular bir daha hic donmemecesine kacmışlar oradan Şarkıcılarımız da bu sevimli kucuk kulubeye yerleşmişler Bremen’e gitmeyi de bir sure ertelemişler, ama her gun şarkı soylemeyi unutmuyorlarmışEğer bir gun onları dinleme şansınız olursa, Bremen sakinlerinin ne buyuk bir tehlike atlattıklarını anlamanız guc olmaz