Son konular

Bunlar İlk Yardım Dolabınızda mutlaka bulunsun

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Ecza Dolabında Bulunması Gerekenler
İlkyardım dolabında Neler Olmalı
Ecza Dolabı ve İlk Yardım Malzemeleri

imagesbunlarilkyardimdolabinizdamutlakabulunsun5afed96650d55

Ecza dolabında her evde olması gereken bir sağlık gerecidir İlac ve ilkyardım malzemelerinin saklandığı bu dolap cocukların erişemeyeceği, kuru ve serin bir yerde bulunmalıdır

Ecza dolabında bulunması gereken ilaclar:

• Kesik ve sıyrıklar icin antibiyotikli merhem

• Yanık ve cilt tahrişleri icin merhem

• Burkulma ve baş ağrısı gibi ağrılar icin ağrı kesici ilaclar

• Hazımsızlık ve yanma icin antasit tablet veya şurupları

• Ateş duşurucu ilac ve şuruplar

• Alerji icin antihistaminik ilaclar

• Zehirlenmeler icin aktif komur

• Bulantı kesici ilaclar

• Kaşıntılar icin losyonlar, kortizonlu merhemler

• Vazelin

• Guneş kremi

Hangi durumlarda hangi ilacı kullanacığını doktor belirlemeli ve dolabınızda ceşitli hastalıklar icin bulunduracağınz ilaclar buna gore alınmalıdır

İlkyardım malzemesi:

• Steril pamuk paketi

• Steril gaz bezi (ceşitli buyukluklerde)

• Steril sargı bezleri

• Elastik bandaj

• Yara bandı

• Flaster

• Cengelli iğne

• Kucuk bir ayna

• Cımbız

• Makas

• Termometre

• Alkol

• Amonyak

• Tendurdiyot, mersol, betadin gibi antiseptik cozeltiler

• Oksijenli su

Similar threads

• Soru
Ecza Dolabı ve İlkyardım Malzemesi Ecza Dolabında bulunması gerekenler Ecza Dolabı, Ecza Dolapları, İlk Yardım Cantası Ecza Dolabı ve İlkyardım Malzemesi Ecza dolabında her evde olması gereken bir sağlık gerecidir İlac ve ilkyardım malzemelerinin saklandığı bu dolap cocukların erişemeyeceği...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
imagesilkyardimdolabindabulundurulacaklarinlistesi5afeed6a472c3 Ecza dolabında her evde olması gereken bir sağlık gerecidir İlac ve ilkyardım malzemelerinin saklandığı bu dolap cocukların erişemeyeceği, kuru ve serin bir yerde bulunmalıdır Ecza dolabında bulunması gereken ilaclar: • Kesik ve...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Ecza Dolabı ve İlkyardım Malzemesi Ecza dolabında her evde olması gereken bir sağlık gerecidir İlac ve ilkyardım malzemelerinin saklandığı bu dolap cocukların erişemeyeceği, kuru ve serin bir yerde bulunmalıdır İKAZ : Hangi durumlarda hangi ilacın kullanılacağını doktor belirlemeli ve...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Her evde ve işyerinde icinde gerekli alet ve ilacların bulunduğu bir ecza dolabı olmalıdır Evde ecza dolabının bulunması doktor cağrıldığı zaman oldukca yararlı olabilir Ancak ecza dolaplarının birtakım ozelliklere sahip olması ve surekli olarak mevcut ilacların kontrol edilerek, sağlık riski...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Acil durum dolabında bulunması gerekenler Acil Durum dolabında bulunacak arac gerecler En başta ağrı kesiciler, ateş duşuruculer ve oksuruk, nezle ve boğaz ağrısına karşı ilaclar Ateş ve ağrılara karşı cok amaclı“ ilaclar, suda cozulen aspirin, iboprufen gibi ilaclar ve paracetamol Oksuruk...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
Üst Alt