Son konular

Çanakkale savaşı turkusu sozleri

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Canakkale savaşı turkusunun sozleri

Sayfamızda Canakkale savaşı turkusunun sozlerini bulabilirsiniz Canakkale Turkusu , Canakkale Savaşı'nı anlatan bir turkudurNotaya Muzaffer Sarısozen'in aldığı turkunun kaynağı Kastamonulu İhsan Ozanoğlu'dur

Turkunun Sozleri

Canakkale icinde aynalı carşı
Ana ben gidiyom duşmana karşı
Of gencliğim eyvah

Canakkale icinde bir uzun selvi
Kimimiz nişanlı kimimiz evli
Of gencliğim eyvah

Canakkale ustunu duman burudu
On ucuncu fırka harbe yurudu
Of gencliğim eyvah

Canakkale icinde toplar kuruldu
Vay bizim uşaklar orda vuruldu
Of gencliğim eyvah

Canakkale icinde bir dolu testi
Analar babalar umudu kesti
Of gencliğim eyvah

Ayrıca Bakınız

Similar threads

• Soru
Canakkale savaşını anlatan en guzel turkudur Canakkale icinde turkusu, bilmeyenimiz yoktur bu guzel turkuyu her dinlediğimde tuylerim diken diken oluyor Ecdadımızla gurur duyuyorum ve şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum Canakkale turkusu , Canakkale Savaşı'nı anlatan bir turkua it olduğu...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Canakkale Turkusunun Bestecisi Kim Yazmıştır Canakkale Turkusu Canakkale Savaşı'nı anlatan bir turkudurNotaya Muzaffer Sarısozen'in aldığı turkunun kaynağı Kastamonulu İhsan Ozanoğlu'durCanakkale Turkusu diğer bir Kaynağa gore ise Anonim bir turkudurCanakkale turkusu Kastamonu yoresine ait...
Cevaplar
0
Görüntüleme
21
  • Soru
Canakkale turkusu uzun hikayesi CANAKKALE TURKUSUNUN İKAYESİ:Bu turku Turk insanının hafızasında derin izler bırakmış bir olayın, yani buyuk bir savaşın atmosferinde meydana gelmiştir Dolayısıyla bu turkunun bir doğuş zamanı vardır Ancak Canakkale turkusunun doğuş zamanına ilişkin bilgiler şu...
Cevaplar
0
Görüntüleme
23
  • Soru
canakkale turkusu notaları do re mi do re re re do si do la sol la la si do la la sol sol la la la la sol sol la sol fa mi fa mi fa sol la sol fa mi re do mi fa sol la fa mi re mi re Canakkale Turkusu Canakkale icinde vurdular beni Olmeden mezara koydular beni Of gencliğime eyvah Canakkale...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
  • Soru
Canakkale turkusu hangi yoreye ait Canakkale turkusu, Canakkale Savaşı'nı anlatan bir turku Canakkale turkusu Kastamonu yoresine aittirNotaya Muzaffer Sarısozen'in aldığı turkunun kaynağı Kastamonu'lu İhsan Ozanoğlu'dur Canakkale turkusu Sozleri Canakkale icinde vurdular beni Olmeden mezara...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
Üst Alt