Son konular

Çarşıköy Ayvacık Samsun

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
43
Coin
256,938
Samsun Ayvacık Çarşıköy Köyü - Çarşıköy Köyü Hakkında - Çarşıköy Köyü Tanıtımı - Çarşıköy Köyü Resimleri

Çarşıköy, Ayvacık

Çarşıköy, Samsun ilinin Ayvacık ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihi

Köyün adı Kurtuluş Savaşı yıllarından sonra insan ların ve diğer etnik grupların hep orada toplanmasından ve pazar yeri olarak oranın kullanılmasından Çarşıköy olarak kalmıştır.

Kültür

Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur.

Coğrafya

Samsun iline 88 km, Ayvacık ilçesine 30 km uzaklıktadır.

İklim

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Nüfus

Yıllara göre köy nüfus verileri
2007
2000 906
1997 966

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

2009.HASBİ TÖRE
2004 - Yaşar Şahin
1999 - ALİ TOPRAK
1994 - AHMET SİMSEK

Altyapı bilgileri

Köyde ilköğretim okulu vardır. Köyün içme suyu şebekesi yoktur ancak kanalizasyon şebekesi vardır. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi
Kaynak : Yerel Net

Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Similar threads

• Soru
Şenpınar Köyü Ayvacık - Şenpınar Köyü Hakkında -Şenpınar Köyü Tanıtımı - Şenpınar Köyü Resimleri Bilgiler Nüfus 633 (2000) Koordinatlar Posta Kodu 55550 Alan Kodu 0362 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Samsun İlçe Ayvacık Şenpınar, Samsun ilinin Ayvacık ilçesine bağlı bir köydür...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
  • Soru
Samsun Ayvacık Çamlıkale Köyü - Çamlıkale Köyü Hakkında - Çamlıkale Köyü Tanıtımı - Çamlıkale Köyü Resimleri Çamlıkale, Ayvacık Çamlıkale, Samsun ilinin Ayvacık ilçesine bağlı bir köydür. Tarihi Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur. Önceden çamlıbelde imiş. Köyde...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Samsun İli Köyleri - Yenice Köyü Hakkında -Yenice Köyü Tanıtımı - Yenice Köyü Resimleri Samsun Bilgiler Nüfus 687 (2000) Koordinatlar Posta Kodu 55550 Alan Kodu 0362 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Samsun İlçe Ayvacık Yenice, Samsun ilinin Ayvacık ilçesine bağlı bir köydür...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Ayvacık Örencik Köyü Bilgileri - Örencik Köyü Hakkında - Örencik Köyü Tanıtımı - Örencik Köyü Resimleri Örencik, Samsun ilinin Ayvacık ilçesine bağlı bir köydür. İlçe:Ayvacık İl: SAMSUN Tarihi Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur... Kültür Köyün gelenek, görenek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Samsun İli Köyleri - Esenyurt Köyü Hakkında - Esenyurt Köyü Tanıtımı - Esenyurt Köyü Resimleri Samsun Bilgiler Nüfus 217 (2000) Koordinatlar Posta Kodu 55550 Alan Kodu 0362 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Samsun İlçe Ayvacık Esenyurt, Samsun ilinin Ayvacık ilçesine bağlı bir...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
Üst Alt