Son konular

Cevdet Erdöl Kimdir - Cevdet Erdöl Biyografisi

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Cevdet Erdöl hakkında bilgi
Cevdet Erdöl biyografi
Cevdet Erdöl, 16 Şubat 1958'de Trabzon Sürmene'de doğdu. Babası Hasan bey Annesi Ayşe hanımdır. Tıp Doktoru ve Öğretim Üyesi; İstanbul Üniversitesi Edirne Tıp Fakültesi'nden askeri doktor olarak mezun oldu.

Ankara GATA'da İç Hastalıkları ve Kardiyoloji İhtisası yaptı. ABD'de Washington DC'de eğitim gördü. Ağrı ve Ankara Mevki Askeri Hastanelerinde çalıştı. GATA'da Yardımcı Doçent olarak görev yaptı. Bursa Yüksek İhtisas Hastanesi'ne atandı. Doçent olarak, KTÜ Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı'nda Öğretim Üyeliği ve Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanlığı yaptı.

2002'de profesör oldu. Yüzden fazla araştırması ve makalesi ulusal ve uluslararası yayınlarda yer aldı.

22. Dönem Trabzon Milletvekili. 22. Dönem'de TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanlığı görevinde bulundu. 23. Dönem'de aynı Komisyon'un Başkanlığına yeniden seçildi.

İyi düzeyde İngilizce bilen Erdöl, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Similar threads

• Soru
Cevdet Erdöl hakkında bilgi Cevdet Erdöl biyografiCevdet Erdöl, 16 Şubat 1958'de Trabzon Sürmene'de doğdu. Babası Hasan bey Annesi Ayşe hanımdır. Tıp Doktoru ve Öğretim Üyesi; İstanbul Üniversitesi Edirne Tıp Fakültesi'nden askeri doktor olarak mezun oldu. Ankara GATA'da İç Hastalıkları ve...
Cevaplar
0
Görüntüleme
24
  • Soru
Burhan Kuzu kim, Burhan Kuzu, Burhan Kuzu hakkında bilgi, Burhan Kuzu biyografiBurhan Kuzu, 1 Ocak 1955'te Kayseri Develi'de doğdu. Babasının adı Ali Rıza, annesinin adı Zahide'dir. Anayasa Hukukçusu ve Öğretim Üyesi; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Yüksek lisans ve doktorasını...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Soner Aksoy Kim, Soner Aksoy Hakkında Bilgi, Soner Aksoy Biyografisi27 Temmuz 1941 yılında Kütahya Gediz'de doğdu. Babasının adı Mehmet Fahri, annesinin adı Nazire'dir. Dr. Makine Yüksek Mühendisi; İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Fakültesi'ni bitirdi. Doktorasını Gazi Üniversitesi Fen...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Osman Çakır hakkında bilgi Osman Çakır biyografiOsman Çakır, 20 Aralık 1952'de Trabzon Sürmene'de doğdu. Babasının adı Kemal, annesinin adı Gülfidan'dır. Öğretim Üyesi; ODTÜ Kimya Bölümü'nü bitirdi. ODTÜ'de başladığı yüksek lisans çalışmasını Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Ahmet Haluk Koç Kimdir - Ahmet Haluk Koç Resimleri - Ahmet Haluk Koç Biyografisi - Ahmet Haluk Koç Hakkında Ahmet Haluk Koç (d. 3 Ekim 1954, İstanbul, Türkiye), Türk profesörü. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni derece ile bitirdi. İç Hastalıkları Uzmanlığını ve Hematoloji Yan Dal...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
Üst Alt