Cuma Namazı Nasıl Kılınır Diyanet Kısaca

Cuma Namazı Nasıl Kılınır Diyanet Kısaca
0
25

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
44
Coin
256,937
Diyanet Cuma Namazı Nasıl Kılınır ,

Cuma namazı, dordu ilk sunnet, ikisi farz ve dordu de son sunnet olmak uzere on rek'attırCuma gunleri oğle vaktinde kılınır ve o gunun oğle namazının yerine gecer Cuma namazının farzı cemaatle kılınır Tek başına kılınmaz

Cuma Namazı Nasıl Kılınır?

Cuma gunu oğle vakti ezan okunduktan sonra, once dort rek'at olan ilk sunneti kılınır Bunun niyeti şoyledir: Niyet ettim Allah rızası icin bugunku cuma namazının ilk sunnetini kılmaya

Cumanın ilk sunnetinin kılınışı aynen oğle namazının dort rek'at sunneti gibidir Sunnet kılındıktan sonra caminin icinde bir ezan daha okunur ve imam minbere cıkarak hutbe okur Hutbe bitince ikamet getirilir ve cumanın iki rek'at farzı cemaatle kılınır İmamın arkasındaki cemaat şoy le niyet eder: Niyet ettim Allah rızası icin bugunku cuma namazının farzını kılmaya, uydum imama

Farzdan sonra cumanın dort rek'at son sunneti kılınır Bunun kılınışı da cumanın ilk sunneti gibidir Niyeti şoyledir: Niyet ettim Allah rızası icin cumanın son sunnetini kılmaya

Cuma namazı boylece tamamlanmış olur

Similar threads

• Soru
Cuma Namazı Nasıl Kılınır Cuma Namazının Kılınışı Diyanet Cuma namazı, dordu ilk sunnet, ikisi farz ve dordu de son sunnet olmak uzere on rek'attırCuma gunleri oğle vaktinde kılınır ve o gunun oğle namazının yerine gecer Cuma namazının farzı cemaatle kılınır Tek başına kılınmaz Cuma Namazı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
26
  • Soru
Diyanet Cuma Namazı Rekatları , Cuma namazı, dordu ilk sunnet, ikisi farz ve dordu de son sunnet olmak uzere on rek'attır Cuma gunleri oğle vaktinde kılınır ve o gunun oğle namazının yerine gecer Cuma namazının farzı cemaatle kılınır Tek başına kılınmaz Cuma Namazı Nasıl Kılınır Cuma gunu...
Cevaplar
0
Görüntüleme
28
  • Soru
Cuma Namazı Cemaatle Nasıl Kılınır Cuma Cemaatle Nasıl Kılınır Cuma gunu oğle vakti ezan okunduktan sonra, once dort rek'at olan ilk sunneti kılınır Bunun niyeti şoyledir: Niyet ettim Allah rızası icin bugunku cuma namazının ilk sunnetini kılmaya Cumanın ilk sunnetinin kılınışı aynen oğle...
Cevaplar
0
Görüntüleme
25
  • Soru
Cuma Namazı Hakkında Kısa Bilgi, Cuma gununun ozelliklerinden biri ve en onde geleni Cuma namazıdır Cuma namazı hicret esnasında farz kılınmıştır Peygamberimiz ilk Cuma namazını, RanUna vadisinde kıldırmıştır Yuce Allah, Ey inananlar! Cuma gunu namaz icin cağırıldığınızda, alışverişi bırakıp...
Cevaplar
0
Görüntüleme
26
  • Soru
Cuma Namazı Kac Rekattır Cuma Namazı Kılınışı Cuma gunu 16 rekattırBunun iki rekatını kılmak farzdır Bunlar sırası ile şoyledir: 1 Once, Cumanın dort rekatlık ilk sunneti kılınır Bu sunnet, oğle namazının ilk sunneti gibi kılınır Sonra, cami icinde ikinci ezan ve hutbe okunur Hutbe...
Cevaplar
0
Görüntüleme
36
Üst Alt