Davut (a.s ) demiri kullanması hakkında ayetler

Konuyu Yükselt

zeberus1234

Yeni Üye
Tepkime
9
Coin
2
Davut (as ) demiri kullanması hakkında ayetler

Onlar keza yukarınızdan ayrıca altında tarafınızdan (vâdinin üstünden ve daha aşağı yanından) üzerinize yürüdükleri vakit; gözler yıldığı, yürekler gırtlağa geldiği ve siz Allah hakkında türlü türlü şeyler düşündüğünüz süre;
Ahzâb : 10

İşte orada iman sahipleri imtihandan geçirilmiş ve şiddetli bir sarsıntıya uğratılmışlardı
Ahzâb : 11 *

Similar threads

• Soru
Davut (as) hakkında ayetler Sonunda Allah'ın izniyle onları yendiler Davud da Câlût'u öldürdü Allah ona (Davud'a) hükümdarlık ve hikmet verdi, dilediği ilimlerden ona öğretti Eğer Allah'ın insanlardan bir kısmını diğerleriyle savması olmasaydı şüphesiz yeryüzü tepetaklak olurdu Lâkin Allah tüm...
Cevaplar
0
Görüntüleme
23
  • Soru
Hz Muhammed SAV in Savaşları İslam tarihcilerine gore Hz Peygamberin emir ve kumandasında yirmi yedi gazve gercekleşmiştir Bunlar Ebva, Buvat, Bedrul Ula Sefevan, Zul Uşeyre, Bedir, Beni Kaynuka, Sevik, Karkaratulkudr, Gatafan, Beni Suleym, Uhud, Hamraulesed, Beni Nadir, Bedrul Mevid, Zatur...
Cevaplar
0
Görüntüleme
24
  • Soru
H Z . DAVUT A.S. Kur'ân-ı Kerim'de adı geçen israiloğulları peygamberlerinden biri. Yahuda kabilesinden İsa (Yasa)'nın sekizinci oğludur. Hz. Musa'nın vefatından sonra, yine israiloğulları isyanın karanlığına daldılar. Azgınlık yaparak Hz. Musa'nın Allah'tan getirdiği akîdeyi terk etmeye...
Cevaplar
0
Görüntüleme
20
  • Soru
Musa ( as ) hakkında ayetler Musa'ya kırk gece (vahyetmek üzere) laf vermiştik Daha Sonra haksızlık ederek buzağıyı (tanrı) edindiniz Bakara : 51 Dürüst yolu bulasınız diye Musa'ya Kitab'ı ve adalet ile bâtılı ayıran hükümleri verdik Bakara : 53 De ancak: Biz, Allah'a, bize indirilene...
Cevaplar
0
Görüntüleme
28
  • Soru
İbrahim ( as ) hakkında ayetler bir zamanlar Rabbi İbrahim'i bazı kelimelerle sınamış, onları tam olarak yerine getirince: Ben seni insanlara önder yapacağım, demişti «Soyumdan da (önderler yap, yâ Rabbi!) » dedi Allah: Ahdim zalimlere ermez (onlar için laf vermem) buyurdu Bakara : 124 bir...
Cevaplar
0
Görüntüleme
40
Üst Alt