Denizcilik Meslek Yüksek Okulu Nerelerde Var?

Denizcilik Meslek Yüksek Okulu Nerelerde Var?
0
16

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
44
Coin
256,937
Sevdiklerinle paylaşmayı unutma !
Denizcilik Meslek Yüksek Okulu Nerelerde Var? Türkiye genelinde birçok üniversitede bulunmaktadır. Denizcilik Meslek Yüksek Okulu, İstanbul, İzmir, Mersin, Trabzon, Antalya ve Samsun gibi şehirlerde yer almaktadır. Bu okullar, denizcilik sektöründe kariyer yapmak isteyen öğrencilere eğitim imkanı sunmaktadır. Denizcilik meslek yüksek okulları, gemi makineleri işletme, deniz ulaştırma işletme, denizcilik işletmeleri yönetimi gibi bölümlerde eğitim vermektedir. Denizcilik sektöründe uzmanlaşmak isteyen öğrenciler için bu okullar önemli bir fırsat sunmaktadır. Denizcilik Meslek Yüksek Okulu mezunları, gemi işletmeciliği, liman işletmeciliği, denizcilik yönetimi gibi alanlarda kariyer yapma imkanına sahiptir.
İçindekiler

Denizcilik Meslek Yüksek Okulu Nerelerde Var?​

Denizcilik Meslek Yüksek Okulu, Türkiye genelinde birçok farklı üniversite ve yüksekokul bünyesinde bulunmaktadır. Denizcilik alanında eğitim veren bu okullar, denizcilik sektöründe kariyer yapmak isteyen öğrencilere donanımlı bir eğitim sunmaktadır.
Bazı üniversitelerde Denizcilik Meslek Yüksek Okulu olarak ayrı bir yüksekokul olarak faaliyet gösterirken, bazı üniversitelerde ise Denizcilik Fakültesi bünyesinde yer almaktadır. Bu okullar, denizcilik sektöründe çalışmak isteyen öğrencilere gemi makineleri işletme, denizcilik işletmeleri yönetimi, deniz ulaştırma işletmeciliği, denizcilik işletmeleri yönetimi gibi alanlarda eğitim imkanı sunmaktadır.
Bazı örnek Denizcilik Meslek Yüksek Okulu bulunan üniversiteler şunlardır:
İstanbul Teknik Üniversitesi: Denizcilik Fakültesi bünyesinde Denizcilik İşletmeciliği ve Yönetimi bölümü bulunmaktadır.
Dokuz Eylül Üniversitesi: Denizcilik Fakültesi bünyesinde Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği bölümü bulunmaktadır.
Piri Reis Üniversitesi: Denizcilik Fakültesi bünyesinde Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği bölümü bulunmaktadır.
İzmir Ekonomi Üniversitesi: Denizcilik İşletmeciliği ve Yönetimi bölümü bulunmaktadır.
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi: Denizcilik Fakültesi bünyesinde Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği bölümü bulunmaktadır.
İskenderun Teknik Üniversitesi: Denizcilik Fakültesi bünyesinde Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği bölümü bulunmaktadır.
Kocaeli Üniversitesi: Denizcilik Fakültesi bünyesinde Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği bölümü bulunmaktadır.
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi: Denizcilik İşletmeciliği ve Yönetimi bölümü bulunmaktadır.
İstanbul Denizcilik Üniversitesi: Denizcilik Fakültesi bünyesinde Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği bölümü bulunmaktadır.
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi: Denizcilik İşletmeciliği ve Yönetimi bölümü bulunmaktadır.
Yıldız Teknik Üniversitesi: Denizcilik Fakültesi bünyesinde Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği bölümü bulunmaktadır.
İstanbul Gelişim Üniversitesi: Denizcilik İşletmeciliği ve Yönetimi bölümü bulunmaktadır.
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi: Denizcilik Fakültesi bünyesinde Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği bölümü bulunmaktadır.
İstanbul Medipol Üniversitesi: Denizcilik İşletmeciliği ve Yönetimi bölümü bulunmaktadır.
Çukurova Üniversitesi: Denizcilik İşletmeciliği ve Yönetimi bölümü bulunmaktadır.
Amasya Üniversitesi: Denizcilik İşletmeciliği ve Yönetimi bölümü bulunmaktadır.
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü: Denizcilik İşletmeciliği ve Yönetimi bölümü bulunmaktadır.
Uludağ Üniversitesi: Denizcilik Fakültesi bünyesinde Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği bölümü bulunmaktadır.
İstanbul Aydın Üniversitesi: Denizcilik İşletmeciliği ve Yönetimi bölümü bulunmaktadır.
İzmir Ekonomi Üniversitesi: Denizcilik İşletmeciliği ve Yönetimi bölümü bulunmaktadır.
Yukarıda belirtilen üniversiteler sadece örnek olarak verilmiştir ve Denizcilik Meslek Yüksek Okulu’nun bulunduğu üniversitelerin tam listesi değildir. Denizcilik alanında eğitim veren diğer üniversiteleri ve yüksekokulları da araştırarak tercihlerinizi yapabilirsiniz.

Denizcilik Meslek Yüksek Okulu Nerelerde Var?​

Denizcilik Meslek Yüksek Okulu, Türkiye’de birçok ilde bulunmaktadır.
Denizcilik Meslek Yüksek Okulu, denizcilik alanında eğitim veren bir yüksekokuldur.
Denizcilik Meslek Yüksek Okulu, gemi makineleri, gemi inşaatı ve deniz ulaştırması gibi alanlarda eğitim sunar.
Denizcilik Meslek Yüksek Okulu, mezunlarına denizcilik sektöründe çeşitli kariyer fırsatları sunar.
Denizcilik Meslek Yüksek Okulu, öğrencilere pratik eğitim imkanı sağlar.

Denizcilik Meslek Yüksek Okulu, Türkiye’nin farklı illerinde bulunmaktadır.
Denizcilik Meslek Yüksek Okulu, denizcilik alanında eğitim veren bir yüksekokuldur.
Denizcilik Meslek Yüksek Okulu, gemi makineleri, gemi inşaatı ve deniz ulaştırması gibi alanlarda eğitim sunar.
Denizcilik Meslek Yüksek Okulu, mezunlarına denizcilik sektöründe çeşitli kariyer fırsatları sunar.
Denizcilik Meslek Yüksek Okulu, öğrencilere pratik eğitim imkanı sağlar.

Üst Alt