Son konular

Dertsiz Dua Soğuktur ..!

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
imagesdertsizdusoguktur5ad2f316490b2

Dua edenin, Rabbim demesi, Allahın (cc) efendim demesinin ta kendisidir

Birisi her gece kalkıp Allahı (cc) anıyor, Ona dua ediyordu Şeytan ona dedi:

Ey Allahı (cc) cok anan kişi, butun gece Allah (cc) deyip cağırmana karşılık seni buyur eden var mı?

Sana bir tek cevap bile gelmiyor, daha ne zamana kadar dua edeceksin?

Adamın gonlu kırıldı, başını yere koydu ve uyudu Ruyasında ona şoyle dendi:

Kendine gel uyan! Niye duayı, zikri bıraktın? Neden usandın?

Adam:

Buyur diye bir cevap gelmiyor ki, kapıdan kovulmaktan korkuyorum dedi Bunun uzerine dendi ki ona:

Senin Allah (cc) demen, Onun (cc) buyur demesi sayesindedir
Senin yalvarışın, Allahın (cc) senin ruhuna haber ucurmasındandır
Senin cabaların, careler araman, Allahın (cc) seni kendine yaklaştırması, ayaklarındaki bağları cozmesindendir
Senin korkun, sevgin, umidin Allahın (cc) lutfunun kemendidir
Senin her Yarabbi demenin altında, Allahın (cc) buyur demesi vardır
Gafilin, cahilin canı, bu duadan uzaktır
Cunku Yarabbi demeye izin yok ona
Ağzında da kilit var, dilinde de
Zarara uğradığı zaman, ağlayıp, sızlamasın diye Allah (cc) ona dert, ağrı, sızı, gam, keder vermedi

Bununla anla ki, Allaha (cc) dua etmeni, Onu cağırmanı sağlayan dert, dunya saltanatından daha iyidir

Dertsiz dua soğuktur Dertliyken yapılan dua gonulden kopar!

alıntı

Similar threads

• Soru
4Dua eden sevgili kuldur Mesnevi’de deniyor ki:Adamın birisi, her gece kalkıp namaz kılıyor, Allah’ı anıyor, Ona dua ediyor, yalvarıp yakarıyordu Şeytan ona bir gun vesvese verir: “Ey ahmak kişi, her gece, Allah demenin, Onu zikretmenin ne anlamı var ki? Sabaha kadar uykusuz kalıp...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Bir gozun nuruna karşılık 500 yıllık ibadet Bir Goze Karşılık 500 Yıllık Ibadet Allah'ın Rahmeti,amelin karşılığı İki cihan guneşi sevgili Peygamberimiz (SAV) anlatıyor: Arkadaşlar az once yanımdan ayrılan Cebrail (as) Ey Muhammed! Seni insanlığa aydınlık yolu gostermek uzere hak Peygamber...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Peygamber Efendimizin Gorduğu Ruyalar Peygamber Efendimizin Ruyaları ve yorumları İbni Abbas (ra)tan rivayet edildiğine gore o, şoyle demiştir: Peygamberlerin ruyaları vahiydir İbni Abbas (ra), bu sozu Hz Yusuf (as): Ben (ruyamda) on bir yıldızla, guneşi ve ayı gordum ayetini acıklarken...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
  • Soru
Peygamberimizin Peygamberlikten Sonraki Hayatı Hz Muhammed (sas) 40 yaşında Peygamber oldu 23 yıllık Peygamberlik devresinin 13 yılı Mekke'de, 10 yılı Medine'de gecti Bu itibarla Peygamberlik devresinin: a) Nubuvvet'den Hicret'e kadar devam eden 13 yıllık suresine Mekke Devri(610 622); b)...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Efendimiz (s.a.v.)'in Günlük Duaları Sabahleyin Uykudan Kalkınca Okunacak Dua: Okunuşu: "Elhamdulillahillezi ehyana ba'de ma ematena ve ileyhi'n- nüşur." Anlamı: "Bizi öldürdükten sonra dirilten (uyuduktan sonra uyandıran) Allah(c.c.)'a hamdolsun. (kıyamette) O'nun huzurunda...
Cevaplar
0
Görüntüleme
63
Üst Alt