Son konular

Doğruluk ve Eğrilik Hakkında Ayetler

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
43
Coin
256,938
Doğruluk ve Eğrilik Hakkında Ayetler

Bir peygambere, emanete hıyanet yaraşmaz Kim emanete (devlet malına) hıyanet ederse, kıyamet gunu, hainlik ettiği şeyin gunahı boynuna asılı olarak gelir Sonra herkese asla haksızlığa uğratılmaksızınkazandığı tastamam verilir
Ali İmran : 161

Mescidi Haram'ın yanında kendileriyle antlaşma yaptıklarınızın dışında muşriklerin Allah ve ResUlu yanında nasıl (muteber) bir ahdi olabilir? Onlar size karşı durust davrandıkları muddetce siz de onlara durust davranın Cunku Allah (ahdi bozmaktan) sakınanları sever
Tevbe : 7

O halde seninle beraber tevbe edenlerle birlikte emrolunduğun gibi dosdoğru ol! Aşırı da gitmeyin Cunku O, sizin yaptıklarınızı cok iyi gorendir
HUd : 112

İşte onun icin sen (tevhide) davet et ve emrolunduğun gibi dosdoğru ol Onların heveslerine uyma ve de ki: Ben Allah'ın indirdiği Kitab'a inandım ve aranızda adaleti gercekleştirmekle emrolundum Allah bizim de Rabbimiz, sizin de Rabbinizdir Bizim işlediklerimiz bize, sizin işledikleriniz de sizedir Aramızda tartışılabilecek bir konu yoktur Allah hepimizi bir araya toplar, donuş de O'nadır
ŞUra : 15

Similar threads

• Soru
Doğruluk ve Eğrilik Hakkında Ayetler Bir peygambere, emanete hıyanet yaraşmaz Kim emanete (devlet malına) hıyanet ederse, kıyamet gunu, hainlik ettiği şeyin gunahı boynuna asılı olarak gelir Sonra herkese asla haksızlığa uğratılmaksızınkazandığı tastamam verilir Ali İmran : 161 Mescidi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Kafirlere itaat edilmez hakkında ayetler Ey iman edenler! Eğer kâfirlere uyarsanız, gerisin geriye doğru (eski dininize) döndürürler de, hüsrana uğrayanların durumuna düşersiniz Âli İmrân : 149 Sabah akşam Rablerine, O'nun rızasını dileyerek dua edenlerle birlikte candan sebat et Dünya...
Cevaplar
0
Görüntüleme
18
  • Soru
Mesuliyetin şahsiliği hakkında ayetler Kim kasıtlı veya kasıtsız bir günah kazanır da sonradan onu bir suçsuzun üzerine atarsa, belirlenmiş oysa, büyük bir iftira ve apaçık bir günah yüklenmiş olur Nisâ : 112 De ki: Allah her şeyin Rabbi iken ben ondan diğer Rab mı arayacağım? Herkesin...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Hz Muhammed Hakkında Ayetler Hz Muhammedle İlgili Ayetler Peygamberimiz Hz Muhammed İle İlgili Ayetler Hz Muhammed Guzel Ahlak Orneği Olarak Gonderilmiştir: Hazreti Muhammed'in Hakkinda Ayetler Sen elbette yuce bir ahlak uzeresin(Kalem 4) Ant olsun, Allah 'ın resulunde sizin icin guzel bir...
Cevaplar
0
Görüntüleme
24
  • Soru
Kuranda Hz Muhammed İle İlgili Ayetler Nelerdir Sen elbette yuce bir ahlak uzeresin (Kalem 4) Ant olsun, Allah 'ın resulunde sizin icin guzel bir ornek vardır (Azhab 21) Nitekim biz size, ayetlerimizi okuyacak, sizi kotulukten arıtacak, size kitabı ve hikmeti ve bilmediklerinizi bildirecek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
Üst Alt