Son konular

Duaların kabulü hakkında ayetler

Konuyu Yükselt

zeberus1234

Yeni Üye
Tepkime
9
Coin
2
Duaların kabulü hakkında ayetler

Kullarım sana, beni sorduğunda (söyle onlara): Ben çok yakınım Bana dua ettiği süre dua edenin dileğine karşılık veririm O halde (kullarım da) benim davetime uysunlar ve bana inansınlar ki doğru yolu bulalar
Bakara : 186

Allah, iman edip iyi işler yapanların tevbesini kabul eder, lütfundan onlara, fazlasını verir Kâfirlere gelince, onlara da çetin bir azap vardır
Şûrâ : 26 *

Similar threads

• Soru
Dua'nın manası ve hikmeti nedir? Dua; Allah a yalvarmak, yakarmak, niyaz etmek, çağırmak, yardım dilemek anlamlarına gelmektedir Kelime anlamıyla da çağırma demektir İnsan dua ile Allah a yakınlaşır ve ruhen rahatlayıp huzura erer Üstad Bediüzzaman, duanın manası ve hikmeti konusunda şöyle...
Cevaplar
0
Görüntüleme
19
  • Soru
Dua Etmek ve Duaların Kabulü Kur’an-ı Kerim ayetlerinde pek çok kere, Allah’a gönülden teslim olan kullar olarak dua etmek ve Allah’ın yüceliğini ifade etmek emredilmiştir. Dua mana itibariyle çağırmak, seslenmek, istemek; yardım talep etmek gibi anlamlara gelmektedir. Dua kulun Allah’a olan...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Duaların kabulu - dua etmek - dualar nasıl kabul olunur Kur’an-ı Kerim ayetlerinde pek çok kere, Allah’a gönülden teslim olan kullar olarak dua etmek ve Allah’ın yüceliğini ifade etmek emredilmiştir. Dua mana itibariyle çağırmak, seslenmek, istemek; yardım talep etmek gibi anlamlara...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
  • Soru
dua etmek - duanın önemi - duanın kabulü - inanarak dua etmenin önemi - duaların kabul olması Allah'ın Kuran'da tarif ettiği duada, kişi Allah'ın kendisini gördüğünü, duyduğunu kavramış, O'na saygı ve korkuyla boyun eğmiş ve O'nun önünde kulluğunu açıkça kabul etmiştir. Duanın belli bir zamanı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
21
  • Soru
Kabul olmayan dualar, Hangi dua kabul olmaz, Hangi dualar kabul olur imageshangidualarkabulolmaz5ad2adb2b87c3 Dua her kul icin gecerli olan, insanın Rabbi ile arasında vasıtasız gercekleştirdiği bir konuşmadır Dua etmek, dua edilen mercii yuce bir varık olarak kabul etmeyi gosterir Bu nedenle...
Cevaplar
0
Görüntüleme
19
Üst Alt