Son konular

Durupınar Köyü İnebolu Kastamonu

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
43
Coin
256,938
durupınar köyü bilgileri - durupınar köyü resimleri - durupınar köyü tanıtım

Durupınar, Kastamonu ilinin İnebolu ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihi

Köyün adı Durupınar eski adı Vozu 1985 yılında Durupınar olmuştur. Rumlardan kalma bir köydür,tarihi eserleri vardır Rumlardan kalma hamamlar su oluğu,kilise tepesi gibi
Kültür

Köyün gelenek, görenek ve yemekleri vardır. köyde pıs yemeği meşhurdur
Coğrafya

Kastamonu iline 95 km, İnebolu ilçesine 7 km uzaklıktadır.
İklim

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.
Nüfus
Yıllara göre köy nüfus verileri
2007
2000 163
1997 175
Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.
Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu yoktur fakat taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

kaynak
yerel net
vikipedi özgür ansiklopedi

köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz

Similar threads

• Soru
Kastamonu İli Köyleri - Alaca Köyü İnebolu - Alaca Köyü Hakkında - Alaca Köyü Tanıtımı - Alaca Köyü Resimleri Kastamonu Bilgiler Nüfus 98 [1] (2000) Koordinatlar Posta Kodu 37510 Alan Kodu 0366 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Kastamonu İlçe İnebolu Alaca, Kastamonu ilinin...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
İnebolu Güde Köyü Bilgileri - Güde Köyü Hakkında - Güde Köyü Tanıtımı - Güde Köyü Resimleri Güde, Kastamonu ilinin ilçesine bağlı bir köydür. İlçe:İNEBOLU İl: KASTAMONU Tarihi Köyün adının savaş zamanı köyü terk eden eski Rumlardan geldiği söylenmektedir. Daha sonra da çeşitli köylerden...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Kastamonu İli Köyleri - Çamlıca Köyü İnebolu -Çamlıca Köyü Hakkında - Çamlıca Köyü Tanıtımı - Çamlıca Köyü Resimleri Kastamonu Bilgiler Nüfus 81 [1] (2000) Koordinatlar Posta Kodu 37510 Alan Kodu 0366 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Kastamonu İlçe İnebolu Çamlıca, Kastamonu...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
İnebolu Yuvacık Köyü - Yuvacık Köyü Hakkında - Yuvacık Köyü Tanıtımı - Yuvacık Köyü Resimleri Tarihi Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur. köyün eski adı zervelidir rumlardan alınmıştır zamala zervolu ve sonrada yuvacık köyü ismi koyulmuştur. Kültür Köyün gelenek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Kastamonu İli Köyleri-Kuzluk Köyü İnebolu-Kuzluk Köyü Resimleri-Kuzluk Köyü İnebolu Tanıtımı İlçe: İNEBOLU - İl: KASTAMONU Köy Muhtarı: Salim CONTAY Muhtarlık Erişim Bilgileri: Telefon:0 366 826 10 55 Demografik Bilgiler: İle Uzaklığı:104 km İlçeye Uzaklığı:14 km Rakım:630 m Kuzluk...
Cevaplar
0
Görüntüleme
23
Üst Alt