Son konular

Elbise Giyerken Okunan Dua

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Giyerken Okunacak Duâ

Elbise Giyerken Okunan Dua

Resûlullah Efendimiz her yeni elbise giydiği zaman bu duâyı okurdu: “Elhamdü lillâhillezî kesânî mâ ûriye bihi avretî.”

Elbise giyerken sağdan başlamalı, çıkarırken soldan çıkarmalıdır. Resûlullah Efendimiz böyle yapardı. Giyinirken Allahü teâlâya hamd eder, şöyle duâ ederdi: “Allahümme lekel hamdü. Ente kesevtenîhi. Es’elüke min hayrihi ve hayri mâ suni’a lehu ve eûzü bike min şerrihi ve şerri mâ suni’a lehü.”

Anlamı:Allahım, hamd sana mahsustur. Sen bana bu elbiseyi giydirdin. Senden onun hayırlı olmasını ve ne için yapılmış ise, onun da hayırlı olmasını dilerim. Onun şerrinden ve ne için yapılmış ise o şeyin de şerrinden sana sığınırım.

Similar threads

• Soru
Yeni elbise insana gurur, kibir verir, günahkar bir ruh hali telkin eder. Böyle bir hisse kapılmamak için yeni elbiseyi giyerken duâ okunru, kibre, gurura kapılmamak için Allah'a iltica edilir, elbiseyi hayırlı yerlerde, hayırların ihyasında giymek için niyette bulunulur: "Elhamdülillâhillezî...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
Yeni ElbiseAlınca Okunacak Dua - Elbiseleri Giyerken Okuyacağımız Dualar 46 - Ebu Said el-Hudri radıyallahu anh diyor ki: "Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem yeni bir elbise giydiği zaman sarık, yahut gömlek veyahut aba olsun adını söyler ve: Allahümme lekelhamdü ente kesevtenihi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
yeni elbise giyerken okunacak dua yeni elbise giyerken okunacak dualar "Elhamdülillâhillezî kesâni mâ üvâriye bihi avretî ve etecemmelü bihi fî hayâtî." "Avret yerimi örtecek elbiseyi bana ihsan eden ve giyindiğimde beni güzelleştiren Rabbime hamd olsun."
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
yenı elbıse gıyerken okunacak dua nedir Yeni elbise insana gurur, kibir verir, günahkar bir ruh hali telkin eder. Böyle bir hisse kapılmamak için yeni elbiseyi giyerken duâ okunru, kibre, gurura kapılmamak için Allah'a iltica edilir, elbiseyi hayırlı yerlerde, hayırların ihyasında giymek için...
Cevaplar
0
Görüntüleme
16
  • Soru
Elbise Giyerken Yapılacak Dua - Yeni Elbise Giyerken Okunması Gereken Dua - Dua اَللَّهُمَّ لَكَ الْحَمْدُ أَنْتَ كَسَوْتَنِيهِ، أَسْاَلُكَ مِنْ خَيْرِهِ، وَخَيْرِ مَا صُنِعَ لَهُ، وَأَعُوذُ بِكَ مِنْ شَرِّهِ وَشَرِّ مَا صُنِعَ لَهُ “Allah’ım! Hamd Sanadır. Bunu bana Sen giydirdin. Onun ve...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
Üst Alt