Son konular

Eminaçma Köyü Merkez Düzce

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
eminaçma köyü bilgileri - eminaçma köyü tanıtım - eminaçma köyü resimleri

Eminaçma, Düzce ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür.

Kültür
Köyün gelenek, görenek ve yemekleri Mısır ekmegi pancar çorbası bol tatlı çeşitleri vardır.bunun yanı sıra kaldirik sırgan yalaşı mamusa nivik baldıran yemekleri ile ün kazan mıştır.
Coğrafya

Düzce merkezine 19 km uzaklıktadır.
İklim

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.
Nüfus
Yıllara göre köy nüfus verileri
2007
2000 297
1997 271
Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. fındık yüzde yüzünü kapsamaktadır. ancak köyün diğer tarım faaliyetleride vardır . bunlar; çilek böğürtlen, kestane, ıhlamur, kaldirik tir.
kaynak
yerel net
vikipedi özgür ansiklopedi
köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz

Similar threads

• Soru
Düzce İli Köyleri - Çamlısu Köyü Merkez - Çamlısu Köyü Hakkında - Çamlısu Köyü Tanıtımı - Çamlısu Köyü Resimleri Düzce Bilgiler Nüfus 181 [1] (2000) Koordinatlar Posta Kodu 81000 Alan Kodu 0380 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Düzce İlçe Merkez Çamlısu, Düzce ilinin Merkez...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Düzce İli Köyleri - Kurtsuyu Köyü Merkez- Kurtsuyu Köyü Hakkında - Kurtsuyu Köyü Tanıtımı - Kurtsuyu Köyü Resimleri Düzce Bilgiler Nüfus 680 [1] (2000) Koordinatlar Posta Kodu 81000 Alan Kodu 0380 Yönetim Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi İl Düzce İlçe Merkez Kurtsuyu, Düzce ilinin Merkez...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Merkez Fındıklıaksu Köyü Bilgileri - Fındıklıaksu Köyü Hakkında - Fındıklıaksu Köyü Tanıtımı - Fındıklıaksu Köyü Resimleri Fındıklıaksu Köyü, Düzce ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür. İlçe:Merkez İl: Düzce Tarihi 1891.kuruluş tarihi.kalıcı konutlar üzerinde olan eski adıyla gideni...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
kafyayla köyü resimleri - kafyayla köyü bilgileri - kafyayla köyü tanıtım Kafyayla, Düzce ilinin Çilimli ilçesine bağlı bir köydür. Tarihi Köyün tarihi hakkında bilgi yoktur ve adının nereden geldiği bilinmemektedir. Kültür Köyün gelenek, görenek ve yemekleri Karadeniz kültürünü taşır...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
kırkharman köyü resimleri - kırkharman köyü tanıtım - kırkharman köyü bilgileri Kırkharman, Düzce ilinin Çilimli ilçesine bağlı bir köydür. Tarihi Cumhuriyet tarihinde şu anki üç köyün birlikte kurulmasıyla yerleşime açılmış olan köy; birbirlerinden ayrıldıklarında buğday harmanlarının...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
Üst Alt