Son konular

Ev kazalarında ilk yardım nasıl yapılır

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Ev kazaları ilk yardım,
Ev kazalarında ilk yardım

Ev kazalarında ilk yardım nasıl yapılmalı?

* Yanıklarda hiçbir şey sürmeyin, dokunmayın, deriyi soymayın. Sıvı dolu keseyi patlatmayın. Yalnızca 15 dakika soğuk su altında soğutun.

* Kesiklerde yaranın üzerine temiz bir bez örtüp avucunuzun içi ile en az 5 dakika basınç uygulayın. Yarayı antiseptik solüsyonla veya temiz su ile yıkayın. Yara temizliğinde veya kapatmasında pamuk kullanmayın.

* Elektrik çarpmasında önce elektriği sigortadan kesin. Kalın tahta veya gazete destesi üzerine basarak ve tahta sopa kullanarak kazazedeyi çekin.

* Kimyasal (çamaşır suyu v.b.) zehirlenmelerinde kusturmayın, ağızdan bir şey vermeyin.

* Her türlü kazada ilk müdahale sonrası en yakın sağlık kurumuna ulaşın.

Acil Hekimi Dr. Tayfun Ergül

Similar threads

• Soru
Ev kazaları ilk yardım, Ev kazalarında ilk yardım Ev kazalarında ilk yardım nasıl yapılmalı? * Yanıklarda hicbir şey surmeyin, dokunmayın, deriyi soymayın Sıvı dolu keseyi patlatmayın Yalnızca 15 dakika soğuk su altında soğutun * Kesiklerde yaranın uzerine temiz bir bez ortup avucunuzun ici...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
  • Soru
İş kazalarında ilk yardım iş kazalarında ilk yardım uygulaması nasıl yapılır iş kazalarında ilk yardım nasıl yapılmalı iş kazalarında ilk mudahale nasıl yapılmalı iş kazalarında ilk yardım teknikleri sagliksitenizcom sayfamızda İş kazalarında ilk yardım iş kazalarında ilk yardım uygulaması...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
İlk Yardım Ders Notları İlk Yardım Ders Notu İLKYARDIM DERS NOTLARI 1 Ani olarak meydana gelen, onceden tahmin edilemeyen onlem alındığında coğunluğu onlenebilen olum, yaralanma, hasarla sonuclanan olaylara Kaza denir 2 Kasıt unsuru olmaksızın meydana gelen insanları ve cevreyi olumsuz yonde...
Cevaplar
0
Görüntüleme
19
  • Soru
Deri, vücudumuzun dış dünya ile temas yüzeyidir. Çevresel etkilere açıktır. Isı değişikliklerine duyarlı olma özelliği nedeniyle yanıkları sık görülür. Çocuklarda en sık kollar, daha sonra baş ve boyun bölgesi yanar. Yanık vakalarının % 94'ü evde meydana gelmektedir. En çok sıcak sıvılarla...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
Boğulmalar İcin İlk Yardım Bilgileri Boğulma ; akıntılarla baş edememe, halsizlik, yaralanmalar, soğuk, yosunlara takılma, su yutma gibi bazı olaylar sonucu kişinin paniğe kapılması sonucu gelişebilir Tatlı su; orneğin havuz ya da golde boğulma ile tuzlu suda, denizde boğulma mekanizmaları...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
Üst Alt