Son konular

Ev kazalarında ilk yardım

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Ev kazaları ilk yardım,
Ev kazalarında ilk yardım

Ev kazalarında ilk yardım nasıl yapılmalı?

* Yanıklarda hicbir şey surmeyin, dokunmayın, deriyi soymayın Sıvı dolu keseyi patlatmayın Yalnızca 15 dakika soğuk su altında soğutun

* Kesiklerde yaranın uzerine temiz bir bez ortup avucunuzun ici ile en az 5 dakika basınc uygulayın Yarayı antiseptik solusyonla veya temiz su ile yıkayın Yara temizliğinde veya kapatmasında pamuk kullanmayın

* Elektrik carpmasında once elektriği sigortadan kesin Kalın tahta veya gazete destesi uzerine basarak ve tahta sopa kullanarak kazazedeyi cekin

* Kimyasal (camaşır suyu vb) zehirlenmelerinde kusturmayın, ağızdan bir şey vermeyin

* Her turlu kazada ilk mudahale sonrası en yakın sağlık kurumuna ulaşın

Acil Hekimi Dr Tayfun Ergul

Similar threads

• Soru
Ev kazaları ilk yardım, Ev kazalarında ilk yardım Ev kazalarında ilk yardım nasıl yapılmalı? * Yanıklarda hiçbir şey sürmeyin, dokunmayın, deriyi soymayın. Sıvı dolu keseyi patlatmayın. Yalnızca 15 dakika soğuk su altında soğutun. * Kesiklerde yaranın üzerine temiz bir bez örtüp avucunuzun içi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
  • Soru
İlk Yardım Ders Notları İlk Yardım Ders Notu İLKYARDIM DERS NOTLARI 1 Ani olarak meydana gelen, onceden tahmin edilemeyen onlem alındığında coğunluğu onlenebilen olum, yaralanma, hasarla sonuclanan olaylara Kaza denir 2 Kasıt unsuru olmaksızın meydana gelen insanları ve cevreyi olumsuz yonde...
Cevaplar
0
Görüntüleme
18
  • Soru
İlk yardımda Puf Noktalar İlk Yardım onerileri Trafik kazası,duşme, silahla yaralanma, patlama gibi ceşitli durumlarda yapılacak acil mudahalenin, yaşamsal onem taşıdığını belirterek, ilk yardımın, donuşu olmayan sorunlara yol acmaması icin eğitim almış kişiler tarafından yapılması gerktiği...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
İlk Yardım Hakkında Bilgile, İlk Yardım Nedir, Acil Yardım Nedir Hakkında bilgi Herhangi Bir Kaza Veya Hayatı Tehlikeye Duşuren Durumda, Sağlık Gorevlilerinin Yardımı Sağlanıncaya Kadar, Hayatin Kurtarılması Ya Da Durumun Daha Kotuye Gitmesini Onlemek Amacıyla İlacsız Olarak Yapılan...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
İlk Yardım Bebeğiniz ateşlenebilir, bir yerini kesebilir, yakabilir, bocek sokabilir, yaralanabilir Bunlar en sık rastlanan ve acil mudahale gerektiren durumlardır İlk once sizin sağlıklı duşunmek ve ona gore hareket etmek icin sakin olmanız, paniğe kapılmamanız gerekir Eğer hangi durumda ne...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
Üst Alt