Son konular

Fermantasyon teknikeri eğitimi ile ilgili bilgi

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
fermantasyon teknikeri eğitimi ile ilgili bilgiler

Fermantasyon Teknikeri Eğitimi; Meslek eğitimi ceşitli universitelere bağlı meslek yuksek okulların Fermantasyon programında verilmektedir

Meslek liselerinin; Endustriyel Boya ve Dekorasyon, Endustriyel Boyacılık, Kimya, Lastik Teknolojisi, Petrokimya, Plastik İşleme, Plastik Teknolojisi, Proses, Sanayi Boyacılığı ve Uygulama Tekniği, Sınai Boya, Boya Teknolojisi, bolumlerinden mezun olanlar Fermantasyon on lisans programına sınavsız olarak girebilirler Meslek liselerinin sınavsız geciş icin belirlenen bolumleri dışındaki bolumlerden ya da liselerden mezun olanlarolacaklar ise OSYM Başkanlığınca yapılan Oğrenci Secme Sınavına (OSS) girmeleri, yeterli Sayısal (SAY) puanı almaları koşulu ile sınavsız yerleştirme sonunda kontenjan kalırsa ek yerleştirme ile acık olan programlara istedikleri taktirde YOSS puanlarına gore yerleştirilebileceklerdir

2 yıllık eğitim suresince; Matematik, Teknik Resim, Genel Kimya, Fizik, Bilgisayar, Makine Elemanları, Genel Mikrobiyoloji, Hammaddeler, Laboratuar Tekniği, İş Guvenliği ve İlk Yardım, Elektroteknik, Gıda Biliminde Temel İlkeler, Fermantasyon Mikrobiyolojisi, Şarap Teknolojisi, Fermantasyon Sanayii, Atıkların Değerlendirilmesi, Yuksek Alkollu İckiler Tek, Gıda Mevzuatı, Sofralık Zeytin Teknolojisi, Turşu Teknolojisi, Meyve ve Sebze Değerlendirmesi derslerini oğrenirler Ayrıca işletmelerde uygulama eğitimi yapılır

Similar threads

• Soru
Endustri Bitkileri Yetiştirme Ve Değerlendirme Teknisyeninin Eğitimi ilgili Bilgi Endustri Bitkileri Yetiştirme Ve Değerlendirme Teknisyeninin Meslek eğitimi, universitelerin bağlı meslek yuksekokullarının Endustri Bitkileri Yetiştirme ve Değerlendirme bolumunde verilmektedir Meslek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Antep fıstığı teknikeri meslek eğitimi hakkında Antep fıstığı teknikeri Meslek eğitimi Antep Fıstığı Tarımı ve Teknolojisi programı adı altında sadece Gaziantep Universitesi Nizip Meslek Yuksek Okulunda verilmektedir Eğitim suresi 2 yıldır Eğitim teorik ve pratik olarak verilmektedir ON...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
ambulans ve acil bakım teknikerliği taban puanları 2024 ambulans ve acil bakım teknikerliği puanları Ambulans ve acil bakım teknikeri puanları Meslek liselerinin Acil Tıp Teknisyenliği, İlk Yardım ve Acil Bakım Teknisyenliği ve Yaşlı Hizmetleri, Hasta ve Yaşlı Hizmetleri bolumlerinden mezun...
Cevaplar
0
Görüntüleme
16
  • Soru
bankacılık ve sigortacılık bolumu olan universiteler 4 yıllık, bankacılık ve sigortacılık bolumu olan universiteler bankacılık ve sigortacılık bolumu olan universiteler ve puanları bankacılık ve sigortacılık bolumu olan universiteler Meslek eğitimi aşağıdaki universitelere bağlı meslek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Argon kaynakcısı meslek eğitimi Argon kaynakcısı argon kaynakcısı sınavsız geciş ve meslekte ilerleme Meslekte usta ve usta oğretici unvanlarına yukselmek mumkundur Mesleki eğitim merkezlerinden kalfa olarak mezun olanlar bir işyerinde calışıp aynı zamanda teorik eğitimlerine de devam...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
Üst Alt