Son konular

Fetih Suresinin Fazileti Nedir

Konuyu Yükselt

zeberus1234

Yeni Üye
Tepkime
9
Coin
2
Fetih Suresinin Fazileti

Fetih süresinin fazileti nelerdir özetle yazımzıda Fetih süresini okumanın faziletlerini bulabilirsiniz

Fetih Suresi Fazileti

Kur'anı Kerîm'in kırksekizinci suresi Medine'de, Hudeybiye antlaşmasından sonradan Hicret'in altıncı yılında nâzil olmuştur Yirmidokuz ayet, beşyüzaltmış kelime, ikibindört yüzotuzüç harftir fâsılası Elif harfidir

Adı surede geçen Feth kelimesine dayanır: Biz sana açıkça bir fetih müjdeledik(Ayet I) Fetih: Bir yeri olmak, zaptetmek, ele geçirmek ya da Fetih, başlamak, bir kapa¬lılığı tamir etmek demektir

Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) buyurdu ki: Her kim namazda ya da namazın dıştan Fetih suresini okursa, güya Mekke ’nin fethinde Peygamber (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) ile beraber bulunmuş gibidir

Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) buyurdu oysa: Her kim Ramazan ’ın birinci gecesi Fetih suresini Allah rızası için okursa, Allah ’u Teala o kimseyi tüm sene himayesine alır (korur)

Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) buyurdu oysa: Her kim Ramazan ’ın birinci gecesi iki rekat namaz kılar, her rekatında Fetih suresini okursa, Allah ’u Teala onu bütün yıl korur

Abdullah bin Muğaffel (Radıyallahü Anh) dedi ama: Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) ’i Mekke ’nin fethi günü devesinin üzerinde sesini titretip makam yaparak Fetih suresini okurken gördüm *

Similar threads

• Soru
Kaf Suresinin Fazileti Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) buyurdu ama: Her kim Kaf suresini okursa,ölüm derhal kolay can verir Kaf suresinin Faziletleri Cuma geceleri okuyan kimse, Öbür Dünya saadetine nail olur Kim Kaf suresini yağmur suyuna okur ve içmeye devam ederse, Allah ’u Teala...
Cevaplar
0
Görüntüleme
19
  • Soru
Izaca suresinin ismi nedir? İzaca (Nasr) suresi Kuran-ı Kerimde 110. sırada yer alır ve Allahu Tealâ'nın İslam dinine ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'e (s.a.v.) nasip ettiği fetihlerden bahseder. Bununla birlikte İzaca (Nasr) suresinde Allah'ın tövbeleri kabul ettiği vurgusu da yapılır...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
  • Soru
Yusuf Suresini hangi musluman okursa, yahut evladlarına, ehline veya hizmetcilerine oğretirse, Allah Teala onun sekeratı mevtini kolaylaştırır ve ona o kadar iman kuvveti verir ki, o kişi hicbir muslumana karşı hased etmez Resulullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem buyurdu ki: Muhakkak herhangi bir...
Cevaplar
0
Görüntüleme
29
  • Soru
Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) buyurdu ama: Her kim her gece Vakıa Suresini okursa, ona asla fakirlik isabet etmez Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) buyurdu ancak: Vakıa Suresi, zenginlik suresidir Onu okuyunuz ve o sureyi kadınlarınıza ve çocuklarınıza da öğretiniz Her gün...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
Peygamberimizi Rüyanızda Görmek İster misiniz? Beni rüyada gören, gerçekten beni görmüştür. Çünkü şeytan benim şeklime giremez. Ebu Bekri Sıddıkı gören de, gerçekten onu görmüştür. Şeytan onun da suretine giremez. Peygamber efendimizi rüyada görmek için Peygamberimiz Muhammed aleyhisselamı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
53
Üst Alt