Gel

Gel
0
28

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
44
Coin
256,937
Kapının önünde uğultular, Duymaya hasret kaldı yüreğim seslerini; Yüreğim seni diliyor, aklım boşluğu tutuyor. İmkansız dileğim sen olmadan bu can bedene küsüyor, Senden kalan kuru topraklarda. Sorular beliriyor bazen aklımda. Fikrimi benden alan beni yarım bırakan. Senin arkandan bana yapısan;sorular Duy birini hisset yüreğinde UMUT NERDE? Hemen aklıma;kesin,yargıda sabit sen geliyor, Cevabım dudaklarımdan;kurumuş toprağa düşüyor. BENDE DEGIL... Ben bile bende değilim artık, Uzaklara bakar gözlerim yüreğimde hayalin, Götürdüğün yerdeyim şimdi Gölgelerden,viran bir şehirde kuruyapraklarda seni arıyorum. Gelmeni diliyorum. Eminim;gelişin su damlası gibi düşer toprağıma, Yaşamaya fırsat bulur bende yeniden can. O an bile korkarım titrer yüregim; Bir damla suya rüzgar değecek diye, Toprağıma düşmeden,seni içime çekmeden. Aklıma gidişlerin gelir tatlı dönüşlerinle; Yollara aksamı koklardı yüreğim,hep seni beklerdi. Şimdi onlarsız kaldım,gidişine feryat dönüşüne muhtaç ben, Ben yine benim ama dönüşlerinden yoksun, Senden bana kalan gölgelerden,viran şehirde geziyor hayalin. Farkına varılmadan,usulca,etrafındaki gözlerden ırak, Kımseler farketmezse seni benden başka coşarım, Uğultulardan soyunur yüreğim, Karanlığımı deler rengin etrafı süsler. İste düşlerimdesin böyle... Seni anlatan yanlarım bunlar benım;satırlarım, Hala kokun ucuşuyor rüzgarla etrafta, Aklımdan silip atamıyorum seni Benim olman ımkansızımdı biliyorum Hissedebiliyordum. Yine de üzülmekten kendimi alamıyorum. Zaten kaderim yüreğimi delen deşen gecen, Ben istesemde benden engelleyen, Bunu bildiğım için bazen gülümseye biliyorum, Buruk yüreğimle... Ben... Şimdi eski zaaflarım yok yerini sen aldın, Giderken götürdün sen varsın birtek, Gölgelerden,firan şehrimde. Hayatın basit yönleri seni benden geri çekemiyor,çalamıyor, Sabitimsin bunu aklım kabul ediyor. Yaaa... Yüreğim isyan ediyor şimdi ince sızım Seni diliyor nerdesin,nerdesin bilmek istiyor, Bildiği tek şey. Hayalin şimdi gözümün önünde;gölgelerden viran şehrimde. Senin sesini nefesini,konunu özledim, Üzülme,aglama sen bir kere ben bunu dilerim. Feryadımı görünce yüreğın kanar diye çekinirim, Bu hayatta bir tek seni sevdim felaketım. Uzun zamanlar yoktu önümde serili, Yine de bil hayatıma senle geleni ozledim,yasamayı özledim, Umutsuzum sakaklarında gezıyorum sımdı; Gölgelerden viran sehrimin, Gözlerim de hayalin,senin yerın her yerim, Gel...