Günaltı Köyü Elbistan Kahramanmaraş

Günaltı Köyü Elbistan Kahramanmaraş
0
18

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
44
Coin
256,937
Günaltı Köyü Elbistan Kahramanmaraş - Günaltı Köyü Elbistan Kahramanmaraş Hakkında - Günaltı Köyü Elbistan Kahramanmaraş Tanıtımı - Günaltı Köyü Elbistan Kahramanmaraş Bilgileri - Günaltı Köyü Elbistan Kahramanmaraş Resimleri

İlçe: ELBİSTAN - İl: KAHRAMANMARAŞ

Tarihi
GÜNALTI KÖYÜ alevi-Kürt olup ancak ayrım yapmaksızın her kesime açık olan bir köydür.Köy yurt içine ve dışına aşırı derecede göç verdigi için şuan devamlı ikamet edenlerin sayısı azdır.Ancak yaz aylarında göç eden kesimin ziyaretleri sayesinde nüfus artışı söz konusu olur.

Coğrafya
Kahramanmaraş iline 207 km, Elbistan ilçesine 47 km uzaklıktadır.

İklim
Köyün iklimi, DOGUANADOLU IKLIMI etki alanı içerisindedir.

Köy Muhtarı:
Erdal POLAT

Muhtarlık Erişim Bilgileri:
Telefon:
344 4625155 4132295
Cep Telefonu:
(542)2355086

Demografik Bilgiler:

Nüfusu:
2000/154

1997/86

İle Uzaklığı:207 km

İlçeye Uzaklığı:47 km

Rakım:1560 m

Sağlık Evi
Yok
Sağlık Ocağı
Yok
İlköğretim Okulu
Var / Faal Değil
Taşımalı Eğitim Yapılıyor
PTT Şubesi
Yok
PTT Acentası
Yok
Su Şebekesi
Var
Kanalizasyon
Yok

Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

Kaynak : Yerel Net
Kaynak :Vikipedi, özgür ansiklopedi

Köyünüze Ait Bilgi Ve Resimleri Bu Bölümde Paylasabilirsiniz