Son konular

Günde 290 Defa Er-Rahman Diyen Arzusuna Ulaşır mı?

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Hocam günde 290 defa Er-Rahman diyenin arzusu gerçekleşiyormuş. Ben sevdiğime kavuşmak için bunu yapmak istiyorum kavuşana kadar mı yapmalıyım? Yoksa 1 hafta yada 1 ay yapsam olur mu? Birde hocam mesela 1 hafta yaptım her yaptıktan sonramı duamı söylemeliyim veya en son yaptığımda mı söylemeliyim ve duaya nasıl başlamalıyım?

Cevap: Günde 290 Defa Er-Rahman Diyen Arzusuna Ulaşır mı?
Değerli ziyaretçimiz, sorunuzda belirtiğiniz 290 defa er Rahman deyince istediğin olur şeklinde bir bilgiden haberdar değiliz. Bu konuda bir ayeti kerimeden veya hadis i şeriften de haberdar da değiliz.

Örneğin şu zikri şu kadar yaparsan şöyle olur gibi rivayetlerin pek çoğu değerli İslam alimlerinin tavsiyelerdir. Tabi ki bu tavsiyelerde çok önemlidir. Fakat bu tür konulara çok ümit bağlamak yanlış olacaktır. Yani kişinin ben 290 defa er Rahman dedim şimdi sevdiğime kesin kavuşacağım demesi yanlış olacaktır.

Dualarda Sayıdan Çok Samimiyet Önemlidir
Bu tür konularda önemli olan kulun samimiyetidir. Kimi insanın 290 defa yerine 1 defa er Rahman demesi dahi yetebilir. Zira er Rahman ismi çok büyük bir isimdir ve bu isim her şeye kadirdir.

Bizim size bu konuda ki tavsiyemiz ister 290 defa ister 1 defa er Rahman deyin. Fakat samimiyeti Ziyaretçiler için gizlenmiş link,görmek için Giriş yap veya üye ol. elden bırakmayın ve kul olduğunuzun bilincinde olarak yüce Mevla’mıza ibadet ederek isteklerinizi isteyin. Bununla birlikte sorunuzda belirtiğiniz gibi yüce Mevla’mızı güzel isimleri ile zikredin. Er Rahman esması şüphesiz her derde devadır. Eğer böyle yapar iseniz size sevdiğinize ulaşma garantisi veremeyiz. Fakat bir şeyin garantisini veriyoruz ki oda sonucun sizin için en hayırlısı olacağıdır.

Zira yüce Mevla’mız kullarına bazen istediklerini vermemektedir. Bunun nedeni ise ezeli ilmi ile her şeyi bilmesidir. Çünkü bazen bizim istediklerimiz bizim için aslında hayırlı olmayabilir. Tabi bu noktada Ziyaretçiler için gizlenmiş link,görmek için Giriş yap veya üye ol. konusu büyük önem arz etmektedir. Yüce Mevla’mız hakkınızda her şeyin hayırlısını nasip eylesin.